Wyniki turniejów

Norma IM Filipa Cukrowskiego!

Już po raz 31 w Pardubicach rozegrano festiwal szachowy "Czech Open". W turnieju głównym swoją drugą normę na mistrza międzynarodowego uzyskał Filip Cukrowski! Zdobył 6 pkt w 9 partiach zajmując dobre 32 msc ( przy 52 nr startowym) i zyskał 7 oczek do rankingu elo. Najwyższe miejsce z dolnoślązaków zdobył GM Vojtech Plat (Wieża Pęgów), który z 7 punktami finiszował na 9 pozycji. W turnieju B znakomicie spisał się Bartłomiej Mondrzycki (AZS Vratislavia), zajmując 4 miejsce. Wyniki pozostałych dolnoślązaków w głównym turnieju:

IM Piotr Nguyen (Wieża Pęgów)- 5,5/9 i +5 na elo

FM Filip Dowgird (Wieża Pęgów) - 5,5/9, +7

IM Piotr Dobrowolski (Polonia Wrocław) - 5/9, -3

FM Kacper Grela (Miedź Legnica) - 5/9 , -8

Damian Daniel (Goniec Żarów) - 4/9, +30

Michał Dzikowski (Biały Król Wisznia Mała) - 4/9, +27

Znakomity występ Mateusza Bartla w Benasque!

W hiszpańskim Benasque odbyła się już XXXIX edycja międzynarodowego festiwalu szachowego. W turnieju na dystansie 10 rund wystąpiło ponad 400 zawodników! 2 miejsce w tej stawce zajął Mateusz Bartel (Polonia Wrocław), zdobywając 8,5 pkt! Mateusz przegrał tylko gorszym wartościowaniem z reprezentującym Armenię Robertem Hovhannisyanem. W turnieju wystąpiła również jego żona Marta Bartel (Biały Król Wisznia Mała), zdobywając 5,5 pkt. Wyniki końcowe: http://chess-results.com/tnr453855.aspx?lan=3&art=1&rd=10&turdet=YES&flag=30

DSC_0967.JPG

Dominacja Dolnoślązaków w Łazach!

Zakończył się XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku w Łazach. W turnieju A całe podium zajęli zawodnicy związani z naszym województwem! Zwyciężył reprezentujący Wieżę Pęgów mistrz międzynarodowy z Ukrainy Vitali Koziak z dorobkiem 7,5/9. Tuż za nim uplasował się Filip Cukrowski (Brzeg Dolny, Okucia Budowlane Łódź) zdobywając 7 pkt i Maciej Świcarz (Polonia Wrocław) 6,5. Najlepsza kobietą w turnieju była Aneta Korościel (Wieża Pęgów), która uzyskała 5.5 pkt. Gratulujemy!  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_495/results.html?l=pl&tb=10_

3 norma IM Piotra Golucha!

IM Piotr Sabuk (Hetman Płock, Legnica) oraz FM Piotr Goluch (UKS SP 3 w Bogatyni) wybrali się na kołówkę arcymistrzowską do ukraińskiej Odessy. W turnieju uczestniczyło 12 osób. W lepszych nastrojach wrócił do Polski drugi z wymienionych zawodników. Piotr Goluch zajął w turnieju bardzo dobre 3 miejsce, uzyskając trzecią normę na mistrza międzynarodowego! Do uzyskania tytułu potrzeba mu już tylko osiągniecia granicy 2400 elo, ale po zyskach z Odessy brakuje do tego zaledwie kilkunastu oczek. Piotr Goluch zdobył w turnieju 6 pkt w 11 partiach, a drugi z naszych reprezentantów Piotr Sabuk 5. Gratulujemy zawodnikowi z Bogatyni i życzymy szybkiej postawienia kropki nad "i" przy tytule mistrza międzynarodowego! Wyniki turnieju: https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5635962128302080/results/11

Zwycięstwo Filipa Cukrowskiego w Kudowie

Poza Mistrzostwami Dolnego Śląska w Blitzu odbył się w zeszły weekend w naszym województwie jeszcze jeden turniej wysokiej rangi. W sobotę 15 czerwca szachiści spotkali się na Międzynarodowym Otwartym Turnieju Szachowym Kudowa-Zdrój 2019. Zwyciężył FM Filip Cukrowski, który na dystansie 7 rund stracił jedynie 0.5pkt. Kluczowe dla losów turnieju było jego zwycięstwo z Pawłem Kowalczykiem, finiszującym na 2 miejscu. Po 6 pkt zdobyli również IM Dominik Orzech oraz reprezentant gospodarzy- Dariusz Gromczak. W turnieju wystąpiła imponująca liczba 82 uczestników, z Polski oraz Czech. Wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_2614/results.html?l=pl&tb=10_

Wojciech Moranda i Hanna Rychlik Mistrzami Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych

MDŚ Blitz Psary 2019W niedzielę 16.06.2019 w Szkole Podstawowej w Psarach pod Wrocławiem rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych. Na dystansie 13 rund rywalizowało 72 zawodników, w tym 2 arcymistrzów: Wojciech Moranda (Wieża Pęgów) i Marcin Tazbir (Polonia Wrocław). Faworyci turnieju nie zawiedli, zajmując 2 pierwsze miejsca. Do końca po piętach deptał im Kamil Stachowiak (Polonia Wrocław), jednak porażka w ostatniej rundzie zepchnęła go na 3 lokatę. Równie zacięta była rywalizacja wśród kobiet. Aż 4 zawodniczki zdobyły 7.5 pkt i o końcowej kolejności decydował Bucholtz. Ostatecznie złoty medal odebrała Hanna Rychlik (Goniec Żarów) wyprzedzając Dominikę Hermanowicz (Wieża Pęgów), Marię Leks (Wrocław, Wisła Kraków) i pechowo sklasyfikowaną na 4 miejscu Anetę Korościel (Wieża Pęgów). W pozostałych klasyfikacjach zwyciężyli:

Niepełnosprawny: Filip Cukrowski ( Brzeg Dolny, Okucia Budowlane Łódź)

Senior: Jerzy Kubień (Wieża Pęgów)

Do rankingu 2000 i junior: Jakub Luberański (Polonia Wrocław), Do rankingu 1600: Krzysztof Plichta (Biały Król Wisznia Mała), Juniorka: Magdalena Pawicka ( Polonia Wrocław)

Jolanta Zawadzka w Pucharze Świata Kobiet!

Bardzo dobre wieści z tureckiej Antalayi. Jolanta Zawadzka(Polonia Wrocław) zajmuje 11 miejsce w Mistrzostwach Europy Kobiet, co daje jej awans do Pucharu Świata! Jola po przeciętnym starcie (2 z 4) wygrała aż 4 partie z rzędu, w tym z rozstawioną z 1 nr startowym Aleksandrą Goraychkiną. W przedostatniej rundzie pokonała jeszcze turniejową "trójkę" Belę Khotenashvili. W zawodach wystąpiła również Joanna Majdan (Wieża Pęgów), zajmując 45 miejsce. Warto dodać, że mistrzynią Europy została żona polskiego superarcymistrza Radosława Wojtaszka Alina Kashlinskaya, a 14 miejsce również premiowane awansem do PŚ zajęła Monika Soćko. Pełne wyniki: http://chess-results.com/tnr423302.aspx?lan=3&art=1&rd=11&flag=30

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław