Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 21-29.03 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyły się Lotto Mistrzostwa Polski oraz Budimex Mistrzostwa Polski Kobiet. Nasze województwo reprezentowała grupa zawodników Polonii Wrocław oraz Joanna Majdan ( Wieża Pęgów) i Aleksander Miśta ( Miedź Legnica) . W turnieju kobiet najwyższe 4 miejsce zajęła właśnie Joanna z wynikiem 5/9, tracąc szanse na medal w ostatniej rundzie po porażce ze zwyciężczynią zawodów Moniką Soćko. Tyle samo punktów zdobyły dwie szachistki Polonii Anna Kantane oraz Iweta Rajlich, ta druga również walczyła o podium do ostatniego starcia . Najbardziej zadowolona ze swojego występu może być jednak Ania, gdyż zanotowała największe zyski rankingowe w obu grupach turniejowych. Mistrzostwa nie wyszły za to Jolancie Zawadzkiej (Polonia Wrocław). Nasza srebrna medalistka olimpijska nie trafiła z formą i zajęła dopiero 8 miejsce. W turnieju zwyciężyła jak już wspomniałem Monika Soćko przed Klaudią Kulon i Kariną Szczepkowską.
W turnieju meżczyzn bliski medalu był natomiast Aleksander Miśta. Niestety punkty potracone w pojedynkach z zawodnikami z niższymi rankingami i remis w lepszej pozycji z Bartoszem Soćko w ostatniej rundzie zrzuciły go ostatecznie na 4 miejsce. Na plus bezkompromisowa gra oraz zwycięstwo z mistrzem Polski Kacprem Piorunem. Mateuszowi Bartlowi ( Polonia Wrocław) podczas turnieju urodziło się dziecko ( wielkie gratulacje :) ) co musiało mieć spory wpływ na jego grę. W tych okolicznościach jego 50% wynik można uznać za przyzwoity, choć oczywiście oczekiwania były większe. Daniel Sadzikowski (Polonia Wrocław) dobrze rozpoczął zawody, jednak trzy porażki z rzędu w środku turnieju spowodowały że musiał zadowolić się 9 miejscem. Doświadczenie zdobyte w pojedynkach z najsilniejszymi szachistami Polski zaprocentuje na pewno w przyszłości, zwłaszcza że z przebiegu partii Daniel mógł liczyć na lepsze wyniki. Pozostałe miejsca na podium za Kacprem zajęli Jacek Tomczak oraz Grzegorz Gajewski.
W obu grupach turniejowych byliśmy więc blisko zdobycia medalu. Oby w przysżłym roku zajętę teraz miejsca 4-6 przekuły się już na pozycje na podium :)