Otwarte Mistrzostwa Hetmana w Szachach Błyskawicznych - III turniej 24.03.2018

Otwarte Mistrzostwa Hetmana w Szachach Błyskawicznych - III turniej

TERMIN: 24.03.2018

ORGANIZATOR:  Wrocławski Klub Szachowy HETMAN (OPP), www.wkszhetman.pl

MIEJSCE ZAWODÓW:  Wrocławski Klub Szachowy Hetman, ul. Św. Antoniego 31 B, Wrocław.

UPRAWNIENI DO GRY: Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych.

WARUNKI FINANSOWE: Wpisowe do turnieju wynosi 15 zł, płatne gotówką na przed zawodami.

ZGŁOSZENIA: Zgłoszenia on-line na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1781/, emailem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
SMS: 669 363 395 lub dniu rozpoczęcia zawodów, zgodnie z harmonogramem rozgrywek. 

SYSTEM ROZGRYWEK: Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 11 podwójnych rund, tempem 3 minuty na partię, plus 2 sekundy na każdy ruch (3’+2”). 

PROGRAM ZAWODÓW: 16:00-16:30 - zapisy do turnieju, 16:30 - początek turnieju. Zakończenie nastąpi kilka minut po skończeniu ostatniej partii.

PRZEPISY GRY I OCENA WYNIKÓW:
Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: średni Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, Progress, bezpośredni pojedynek, średni ranking przeciwników.NAGRODY:
W turnieju przewidziane są nagrody finansowe za pierwsze trzy miejsca, oraz do rankingu 1800 elo. Dodatkowo przewidziane są nagrody finansowe za wygranie całego cyklu.

KLASYFIKACJA GENERALNA:
Do klasyfikacji generalnej liczy się suma 8 najlepszych wyników uzyskanych z 10 turniejów.
W przypadku równej ilości punktów decyduje suma punktów ze wszystkich rozegranych turniejów, następnie miejsce w ostatnim turnieju.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
Dopuszczalne spóźnienie na partię wynosi 3 minuty (decyduje wskazanie zegara). Turniej jest zgłoszony do oceny rankingowej FIDE. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora. Zawodnicy ubezpieczają się na koszt własny. Udział w turnieju jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość) organizowanego przez WKSz HETMAN (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz.883 z póź.zm.), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii analogowej i cyfrowej w celach promocyjnych WKSz HETMAN.

Forum najnowsze posty

  • Brak postów do publikacji.

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław