Mistrzostwa Polski zakończone...Iweta Rajlich Mistrzynią Polski

W dniach 10-20.05.2019 na sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbywały się LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz MOKATE Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach.

Szczególne powody do zadowolenia mieliśmy w drugim z tych turniejów. Zawodniczki Polonii Wrocław zdobyły 2 medale, w tym złoty Iwety Rajlich! Było to zwycięstwo zupełnie zasłużone, Iweta jako jedyna potrafiła zachować równą formę przez cały turniej. Ubiegłoroczna mistrzyni Jolanta Zawadzka tym razem nie trafiła tak bardzo z formą, wykazała się jednak mocną odpornością psychiczną i dzięki fantastycznemu finiszowi zdobyła brązowy medal! Najgorsze dla sportowca 4 miejsca zajęli Joanna Majdan (Wieża Pęgów) oraz Mateusz Bartel (Polonia Wrocław). Udany debiut w MP zaliczył Szymon Gumularz (również Polonia Wrocław), walcząc jak równy z równym z bardziej doświadczonymi rywalami i wygrywając między innymi z Bartoszem Soćko.