Kamil Gałuszka i Aleksandra Czarniecka mistrzami Polski Amatorów!

W sobotę 12.10 w Pęgowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Błyskawicznych. Udział wzięło 112 zawodników, rywalizujących na dystansie 11 podwójnych rund. Zwyciężył reprezentujący Gambit MDK Świdnica Kamil Gałuszka, wyprzedzając reprezentanta gospodarzy i mistrza w szachach szybkich Jerzego Kubienia. Brązowy medal uzyskał Przemysław Szmitd (Gambit Świecie). Również wśród kobiet mistrzynią Polski została dolnoślązaczka, Aleksandra Czarniecka ( UKS SP 3 w Bogatyni). Na drugim miejscu uplasowała się Weronika Łęczek (Hetman Koronny Trzebinia), a na trzecim Anna Karykowska (Miedź Legnica). W pozostałych klasyfikacjach zwyciężyli:

Niepełnosprawni: Paweł Piekelny (OTSz Ostrów Wielkopolski)

Seniorzy: Jerzy Kubień (Wieża Pęgow)

Ranking 1601-1800: Paweł Perlicki (Polonia Wrocław)

Ranking 1401-1600 : Wiktor Lewandowski (Miedź Legnica)

Ranking do 1400: Kacper Werner (UKS SP 3 w Bogatyni)

Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom kolejnego udanego turnieju w Pęgowie!