Polonia Wrocław mistrzem Polski!

Polonia Wrocław DMP 2021

Po raz drugi z rzędu drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław została Drużynowym Mistrzem Polski, wygrywając rozegraną w Legnicy PGNiG Termikę Ekstraligę
Poloniści po dwóch porażkach w pierwszej części turnieju pokazali prawdziwy charakter, wygrywając 4 ostatnie pojedynki i wskakując na 1 miejsce. 
Skład Polonii: Pentala Harikrishna, Nils Grandelius, Mateusz Bartel, Dimitrios Mastrovasilis, Szymon Gumularz, Jolanta Zawadzka, Marcin Tazbir, Oskar Wieczorek. 
Małymi punktami wyprzedzili WASKO HETMAN GKS Katowice, który co ciekawe nie poniósł w turnieju żadnej drużynowej porażki. 
Po świetnym starcie zadyszkę złapała niestety Wieża Pęgów, co kosztowało ją spadek na najgorsze dla sportowca 4 miejsce. 
Do końca ligi o utrzymanie musieli się martwić gospodarze z Legnicy, na szczęście dobra końcówka wywindowała Miedź na 7 lokatę. 
W przyszłym roku w Ekstralidze wystąpią ponownie aż 4 dolnośląskie drużyny, poza wyżej wymienionymi beniaminek Biały Król Wisznia Mała. 
Wyniki ligi:  http://chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_1980/results.html?l=pl&tb=202_
Warto docenić świetną organizację ligi przez Miedź Legnica przy głównym udziale Piotra Kowalaka, oraz najlepszy w historii poziom sportowy rozgrywek.

Fot. Lidia Zdziarska-Zaręba