Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

IV liga wrocławsko-podwrocławska

W tym roku do rozgrywek zgłosiło się aż 20 drużyn! Ich listę ( w kolejności zgłoszeń) można sprawdzić na powstałym już serwisie turniejowym: 
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6202/results.html?l=pl&tb=201_.

Sędzią ligi będzie Artur Adamek- tel. 607124166. System rozgrywek analogiczny jak w zeszłym roku, z tym że 2 zjazdy więcej. Terminy takie same jak w III lidze, wykluczając 14.10 i zamieniając 9.12 na 10.03. Mecz w parze należy rozegrać do 17.11 włącznie, zalecany termin 28.10( tak jak 2 runda III ligi). Losowanie numerów startowych w najbliższy czwartek 11.10 o godzinie 19 w GRRAMY BAR, Wrocław ul. Henryka Pobożnego 3. Obecność nie jest obowiązkowa, ale zapraszamy serdecznie przedstawicieli drużyn. Termin zgłoszenia składów- 22.10. Bezpośrednio po losowaniu odbędzie się cykliczny turniej szachów błyskawicznych. 

Zmarł ś. † p. Piotr Jagieła.

trener pj1

4 lipca zmarł nagle nasz kolega Piotr Jagieła - zawodnik, sędzia klasy państwowej, długoletni działacz szachowy działający w środowisku osób niepełnosprawnych i zawsze dbający o ich sprawy.

Pogrzeb odbedzie się na Cmentarzu Osobowickim w piątek 6 lipca o godz. 10:00

Cześć Jego Pamięci.

Ewidencja, Klasyfikacja, Ranking, Licencje zawodników dolnośląskich

Wszelkie dokumenty dotyczące ewidencji, klasyfikacji, rankingu i licencji proszę od 24 maja 2018 przesyłać wyłącznie na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do której dostęp posiada Administrator Wojewódzki Centralnego Rejestru Członków Polskiego Związku Szachowego lub dostarczać bezpośrednio do Administratora Wojewódzkiego.

Dolnośląski Związek Szachowy wyznaczył w 2017 r. Administratora Wojewódzkiego w Centralnym Rejestrze, którym na mocy umowy podpisanej z Polskim Związkiem Szachowym jest kol. Rafał Siwik, posiadający pełne uprawnienia w wojewódzkim (dolnośląskie) zakresie prowadzenia w Centralnym Rejestrze ewidencji, rankingu i klasyfikacji zawodników oraz danych sędziowskich, instruktorów i trenerów.

Czytaj więcej: Ewidencja, Klasyfikacja, Ranking, Licencje zawodników dolnośląskich

Opłata dla zawodników niezrzeszonych w klubach

Informujemy, iż Zarząd PZSzach podjął uchwałę o zawieszeniu do 31.03.2018 opłaty 200 zł dla zawodników niezrzeszonych w klubach -> http://pzszach.pl/2018/02/22/kof-nr-12018/ . W tym czasie zostanie wypracowana i opublikowana lista wyjątków od tego punktu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych klubów szachowych i zapisania się do wybranego -> wykaz w zakładce DZSZACH.

Opłaty sędziowskie, uprawnienia do sędziowania turniejów klasyfikacyjnych i FIDE

Przypominamy, iż zgodnie z przepisami PZSZach (http://pliki.pzszach.pl/docs/kof/2018/kof_1_2018.pdf) tylko sędzia posiadający opłaconą opłatę roczną i licencyjną jest uprawniony do prowadzenia turniejów szachowych.

Klasa sędziowska Wysokość opłaty (w PLN)

  • sędzia klasy międzynarodowej (IA, FA) 70
  • sędzia klasy centralnej (P, I) 60
  • sędzia klasy okręgowej (II, III) 50

Sędzia, który nie uiści opłaty rocznej, odpowiadającej jego klasie, nie ma uprawnień do prowadzenia zawodów w 2018 r. Organizator, który powierzy prowadzenie zawodów sędziemu bez licencji i rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania, naraża zawodników na straty wynikające z nieuwzględnienia turnieju przez KEKiR PZSzach w celach klasyfikacyjno-rankingowych oraz nieprzekazania sprawozdania i wniosków na tytuły do FIDE.

Wszyscy sędziowie wymienieni w sprawozdaniu sędziowskim turnieju podlegającemu ocenie rankingowej FIDE muszą mieć ważną licencję sędziowską FIDE.

Sędzia główny zawodów ma obowiązek poinformowania uczestników, w trakcie odprawy technicznej lub otwarcia, że skład sędziowski jest uprawniony do prowadzenia zawodów (tj., że sędziowie posiadają ważną licencję PZSzach oraz uregulowali roczną opłatę uprawniającą do sędziowania zawodów w 2018 roku).

Sędzia posiadający tytuł członka honorowego PZSzach jest zwolniony z rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania zawodów w 2018 roku.

Sędziowie klas IA, FA, P, I obowiązani są dokonać opłaty bezpośrednio na konto PZSzach, pozostali na konto DZSzach.

 

Opłaty można zweryfikować w Centralnym Rejestrze PZSzach http://www.cr-pzszach.pl/ew/news.php lub w biurze DZSzach (e-mail).

Organizacja III Dolnośląskiej Ligi Juniorów 2018

Dolnośląski Związek Szachowy prosi  o zglaszanie się chętnych podmiotów do organizacji zawodów III Dolnośląskiej Ligi Juniorów w szachach.

Termin - 20-22 kwiecień

Miejsce - Dolny Śląsk

Wymagania stawiane organizatorowi: zapewnienie 120 miejsc noclegowych w pokojach 2,3 4 os., sali gry na 120 osób (20 drużyn), całodziennego wyżywienia, obsługi organizacyjnej

DSzach zapewnia: sprzęt, sędziego głównego, pokrycie kosztów organizacyjnych. Obowiązuje Regulamin z roku 2017. Komunikat DLJ2017.

Chętnych prosimy o zglaszanie się bezpośrednio do Prezesa Związku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowy numer rachunku bankowego Związku

Od 05.01.2018 zmienia sie numer rachunku DZSzach na: Raiffeisen Bank Polska S.A. (RaiffeisenPolbank) 11 1750 0012 0000 0000 3870 3099

Poporzedni rachunek bankowy Związku (Alior Bank) funkcjonuje do końca stycznia 2018.

Forum najnowsze posty

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław