Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Nagrody w III DLS i IV ligach seniorów

Na dzisiejszym zebraniu Zarządu DZSzach uchwalono następujące nagrody w III DLS i IV ligach okręgowych.

Nagrody w III DLS sezon 2015/2016

  • Nagroda finansowa za trzy pierwsze miejsca na szachownicach w wysokości odpowiednio 200, 150 i 100 zł
  • Pokrycie kosztów opłat za kategorie centralne zdobyte podczas rozgrywek III DLS

Nagrody w IV ligach sezon 2015/2016

  • Pokrycie kosztów opłat za kategorie centralne zdobyte podczas rozgrywek IV lig okręgowych

 Zawodnik jest klasyfikowany na szachownicy gdzie rozegrał więcej partii. Kryteria oceny wyników: 
a) liczba zdobytych punktów b) lepszy wynik % z rozegranych partii c) bezpośredni pojedynek d) miejsce drużyny

Warunkiem wypłacenia nagród jest brak zaległości w opłatach za ligi i opłacone skladki członkowskie klubów.

 

 

Traci ważność poprzedni komunikat z dnia 05.12.2015 (http://dzszach.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2519:nagrody-iii-dls&catid=18&Itemid=208)

Nagrody III DLS

Nagrody w III DLS sezon 2015/2016

  • Nagroda finansowa 100 zł dla najlepszego zawodnika na każdej szachownicy
  • Pokrycie kosztów opłat za kategorie centralne zdobyte podczas rozgrywek III DLS

 Dalsze nagrody zostaną podane po pierwszym zebraniu Zarządu DZszach w 2016.

Zawodnik jest klasyfikowany na szachownicy gdzie rozegrał więcej partii. Kryteria oceny wyników: 
a) liczba zdobytych punktów b) lepszy wynik % z rozegranych partii c) bezpośredni pojedynek d) miejsce drużyny

Warunkiem wypłacenia nagród jest brak zaległości w opłatach za ligi.

 

Dominik Kulaś                                                                                                   Łukasz Butkiewicz

 

DZSzach Organizacją Pożytku Publicznego

Dziękujemy za kwoty z 1% Waszych podatków przekazane w poprzednich latach. Prosimy o wsparcie w tym roku.

Z dniem 2015-10-30 Dolnośląski Związek Szachowy uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego.

W związku z tym zachęcamy wszystkich sympatyków "królewskiej gry" do przekazywania 1% z podatku dochodowego dla szachistów za pośrednictwem DZSzach, zarówno na cel ogólny (w dyspozycji Związku),

jak i też na cel konkretny - określony przez przekazującego w deklaracji podatkowe, np. III Liga, nazwa klubu, itp...

KRS DZSzach: 0000085003

Kto może przekazać 1%?

- podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
- podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
- podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę.

Jak przekazać 1%?

1. Wybrać organizację pożytku publicznego (OPP), której chcemy przekazać 1%. Wykaz organizacji, którym podatnicy mogą przekazać 1% przy rozliczeniach podatku dochodowego znajduje się m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także w bazie ngo.pl.

Na liście znajdują się organizacje, które mają prawo otrzymywać 1% (tzn. nie prowadzą działalności gospodarczej polegającej na wytwarzaniu wyrobów przemysłu elektronicznego, paliwowego, tytoniowego, spirytusowego, winiarskiego, piwowarskiego, a także pozostałych wyrobów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,5%, oraz wyrobów z metali szlachetnych albo z udziałem tych metali, lub handlu tymi wyrobami).

2. Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy nazwę i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku (art. 45 ust. 5c ustawy o pdof). Numer ten znajdziemy m.in. na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także w bazie ngo.pl.
Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla opp, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdof).

Na jednym formularzu PIT podatnik może przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Jeśli jednak podatnik rozlicza się na więcej niż jednym formularzu - w każdym z nich może wskazać inną organizację pożytku publicznego.
Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. wskazać na konkretny cel). Przeznaczona jest na to specjalna rubryka ?Informacje uzupełniające? (poz. 132-134 ? PIT-28, poz. 308 - 310 ? PIT-36, poz. 108 ? 110 ? PIT-36L, poz. 127 ? 129 ? PIT-37, poz. 61 ? 63 ? PIT-38). Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot;

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Informacje te przekazuje urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 134 ? PIT-28, poz. 310 ? PIT-36, poz. 110 ? PIT-36L, poz. 129 ? PIT-37, poz. 63 ? PIT-38).

3. Złożyć zeznanie podatkowe i zapłacić podatek

Wniosek podatnika o przekazanie 1% wybranej organizacji, zostanie zrealizowany tylko wtedy, gdy podatnik zapłaci w pełnej wysokości należny podatek.

Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

1% można przekazać w zeznaniach podatkowych złożonych w terminie lub w korekcie zeznania podatkowego, pod warunkiem, że zostanie ona złożona w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu składania zeznań podatkowych (art. 45 c ustawy o pdof). Termin składania zeznań podatkowych mija 31 stycznia (dla ryczałtowców) oraz 30 kwietnia (dla pozostałych podatników).

Czytaj więcej: DZSzach Organizacją Pożytku Publicznego

IV Liga - okręg wrocławski i podwrocławski

 

SERWIS TURNIEJOWY

 

Zgłoszone drużyny:

WKS Hetman - 3 drużyny

MUKS MDK Śródmieście - 3 drużyny

KSz Polonia Wrocław - 2 drużyny

WKS Kopernik - 2 drużyny

MKS Rokita Brzeg Dolny - 2 drużyny

WKSz Wołów - 1 drużyna

UKS Skoczek Milicz - 1 drużyna

UKS Szach-Mat Syców - 1 drużyna

 

Zmiania wysokości wpisowego do III i IV Dolnośląskiej Ligi Seniorów

Po konsultacjach i głosowaniu, decyzją Zarządu DZSzach podniesiona została od obecnego sezonu kwota wpisowego do III i IV Dolnośląskiej Ligi Seniorów o 50 zł.

Powód: konieczność opłacania opłaty rejestracyjnej do FIDE (1,5 EUR od zawodnika), z której ligi okręgowe nie są zwolnione, zwiększone od 2013 roku koszty obsługi sędziowskiej i organizacyjnej.

 

Za Zarząd - Dominik Kulaś, Prezes DZSzach

IV Liga Seniorów 2015/2016

Zgłoszenia drużyn do IV ligi wrocławskiej i podwrocławskiej przyjmuje Aleksander Sokólski (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) . Termin zgłoszeń drużyn do 30.09.2015.

Zgłoszenia drużyn do IV ligi wałbrzyskiej, legnicko-jeleniogórskiej przyjmuje sędzia główny Rafał Siwik (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) i Stefan Hałubek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) Termin zgłoszeń drużyn do 30.09.2015

Po zgłoszeniu drużyn sędzia główny podejmie decyzję o systemie rozgrywek i podziale na grupy.

Zmiany w regulaminie:

Czytaj więcej: IV Liga Seniorów 2015/2016

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław