Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Zarząd PZSZACH wyznaczył 16.06.2013 jako termin Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZSzach. W związku z tym Zarząd DZSZACH ogłasza wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach.

Kandydatów na delegatów należy zgłaszać do biura związku w terminie do 24.05.2013 r. zgodnie z poniżej zamieszczonymi zasadami, zawartymi w Uchwale Zarządu DZSZACH z dnia 12.05.2013 r.

Czytaj więcej: Wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Program edukacyjny "Młodzi Dolnoślązacy grają w szachy"

Zapraszamy do zapoznania się z programem edukacyjnym Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i DODN.

 

Jednostki te zapraszają dyrektorów szkół i placówek wszystkich etapów  edukacyjnych z terenu Dolnego Śląska do udziału w Programie edukacyjnym: „Młodzi Dolnoślązacy grają w szachy”.

 

Program edukacyjny będzie realizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i jest skierowany do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Program zakłada nieodpłatne przeszkolenie ok. 100 nauczycieli, którzy będą ze swoim uczniami prowadzić zajęcia gry w szachy.

http://www.szachywszkole.wroclaw.pl/

Hetmany 2012 - nagrody PZSZACH rozdane!

13 kwietnia 2013 w Chorzowie podczas otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski odbyła się gala Hetmanów, podczas której wręczone zostały statuetki za najwybitniejsze osiągnięcia 2012 roku.

Za Całokształt Działalności uhonorowany został Wojciech Zawadzki - poprzedni prezes DZSZACH, działacz, organizator, dziennikarz, wydawca, sponsor, z zamiłowania fotograf i kolekcjoner akcesoriów szachowych, a także ojciec trojga znanych szachistów - Magdaleny i Stanisława i naszej arcymistrzyni Jolanty Zawadzkiej. Wojtku, serdecznie gratulujemy!

W kategorii Zawodniczka Roku zwyciężyła nasza arcymistrzyni Jolanta Zawadzka, wychowanka MUKS MDK Śródmieście Wrocław, trenerów Krzysztofa Krupy i Michała Kisłowa, obecnie zawodniczka KSz Polonii Wrocław
W kategorii Klub Roku wygrała KSz Polonia Wrocław.
W kategorii Trener Roku laureatem Hetmana został Leszek Ostrowski - znakomity szkoleniowiec, pracujący m.in. z  Janem-Krzysztofem Dudą.

Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Więcej informacji -> http://pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=2040

Czytaj więcej: Hetmany 2012 - nagrody PZSZACH rozdane!

Zaległości w opłatach ligowych - wpisowe i opłaty k-r w III i IV ligach seniorów

Rozgrywki ligowe zbliżają się do końca. Niestety wiele drużyn nie uregulowało należnych opłat: wpisowego i opłat klasyfikacyjno-rankingowych. Prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległości do 25 marca 2013 r. Brak opłat może niestety spowodować zgodnie z regulaminami lig różne konsekwencje, a w ostateczności nawet nie wysłanie ich wyników do oceny rankingowej PZSZACH i FIDE.

Wpłaty wyłącznie na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego.

Informacje o zaległościach można uzyskać w biurze oraz u sędziów rozgrywek.

Zgodnie z regulaminami lig:

III Liga:

1.         Każda drużyna zgłoszona do mistrzostw jest obowiązana opłacić wpisowe oraz opłatę klasyfikacyjno-rankingową. Pieniądze należy wpłacać na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub gotówką w terminie do 14.10.2012 r. po tym terminie wpisowe wzrasta o 20 PLN.

2.         Wpisowe do rozgrywek wraz z opłatą klasyfikacyjno-rankingową PZSzach za skład podstawowy wynosi (200+5x20) = 300 PLN. Ponadto obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 PLN) za każdego zawodnika rezerwowego, który zagra przynajmniej jedną partię. Opłaty klasyfikacyjno-rankingowe za zawodników rezerwowych, należy wpłacać przed meczem, w którym zagra zawodnik rezerwowy.

IV Ligi:

1.         Każda drużyna zgłoszona do mistrzostw jest obowiązana opłacić wpisowe oraz opłatę klasyfikacyjno-rankingową. Należności należy wpłacać na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub gotówką w terminie do 14.10.2012 r. po tym terminie wpisowe wzrasta o 20 PLN.

2.         Wpisowe do rozgrywek wynosi 110 zł, druga drużyna płaci wpisowe o połowę mniejsze (55 zł), trzecia i kolejne 25% wpisowego (27,5 zł). 

3.         Obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 zł) za każdego zawodnika składu podstawowego, którą należy wpłacić na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub wpłacić gotówką w kasie związku przed rozpoczęciem rozgrywek.
Ponadto obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 zł) za każdego zawodnika rezerwowego, który zagra przynajmniej jedną partię.

Prezes DZSZACH

 

I Konferencja "Szachy w Szkole" na Dolnym Śląsku

PROGRAM KONFERENCJI – SPOTKANIA INFORMACYJNEGO

DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ DOLNOŚLĄSKICH NA TEMAT PROJEKTU

EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE”

Konferencja odbędzie się w dniu 15 marca 2013 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, w sali konferencyjnej przy ul. Dobrzyńskiej 21/23 we Wrocławiu.

http://www.szachywszkole.com.pl/   http://www.szachywszkole.wroclaw.pl/

Czytaj więcej: I Konferencja "Szachy w Szkole" na Dolnym Śląsku

Strona - administracja, zamieszczanie treści

Główny Administrator - Dominik Kulaś

Administrator - Aleksander Sokólski

Osoby z uprawnieniami administracyjnymi i redakcyjnymi:

1. Rafał Siwik

2. Piotr Klukiewicz

Osoby z uprawnieniami redakcyjnymi:

 1. Administratorzy
 2. Robert Korpalski
 3. Wiesław Janocha
 4. Artur Czyż
 5. Artur Adamek
 6. Marek Ścisły
 7. Piotr Świątkowski
 8. Michał Dzikowski
 9. Łukasz Butkiewicz

Osoby zainteresowane uzyskaniem uprawnień redakcyjnych proszone są o rejestracje i kontakt z jednym z administratorów.

Po zalogowaniu na stronie, w menu działalność i menu turnieje można dodawać artykuły. Proszę zawsze właściwie wybierać kategorie.

W trakcie edycji należny korzystać z przycisków edytora nie przeglądarki! Strona główna służy wyłącznie do publikacji informacji związkowych.

Rozmiary banerów reklamowych (w pixelach):

 • 468 × 60 (Pełny banner)
 • 728 × 90 (Leaderboard/Super Banner)

Zamieszczanie treści multumedialnych:

 • You don’t have to copy/paste huge blocks of HTML code, just to get a video from YouTube to playback on your Joomla website. Your WYSIWYG editor in Joomla loves it and so will you and your clients!
 • You use simple plugin tags like {youtube}http://www.youtube.com/watch?v=0u_g6zNuP_I{/youtube} (or just
  ),
  or
  .

 Instrukcja -> https://www.joomlaworks.net/extensions/free/allvideos

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław