Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Opłata dla zawodników niezrzeszonych w klubach

Informujemy, iż Zarząd PZSzach podjął uchwałę o zawieszeniu do 31.03.2018 opłaty 200 zł dla zawodników niezrzeszonych w klubach -> http://pzszach.pl/2018/02/22/kof-nr-12018/ . W tym czasie zostanie wypracowana i opublikowana lista wyjątków od tego punktu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych klubów szachowych i zapisania się do wybranego -> wykaz w zakładce DZSZACH.

Opłaty sędziowskie, uprawnienia do sędziowania turniejów klasyfikacyjnych i FIDE

Przypominamy, iż zgodnie z przepisami PZSZach (http://pliki.pzszach.pl/docs/kof/2018/kof_1_2018.pdf) tylko sędzia posiadający opłaconą opłatę roczną i licencyjną jest uprawniony do prowadzenia turniejów szachowych.

Klasa sędziowska Wysokość opłaty (w PLN)

  • sędzia klasy międzynarodowej (IA, FA) 70
  • sędzia klasy centralnej (P, I) 60
  • sędzia klasy okręgowej (II, III) 50

Sędzia, który nie uiści opłaty rocznej, odpowiadającej jego klasie, nie ma uprawnień do prowadzenia zawodów w 2018 r. Organizator, który powierzy prowadzenie zawodów sędziemu bez licencji i rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania, naraża zawodników na straty wynikające z nieuwzględnienia turnieju przez KEKiR PZSzach w celach klasyfikacyjno-rankingowych oraz nieprzekazania sprawozdania i wniosków na tytuły do FIDE.

Wszyscy sędziowie wymienieni w sprawozdaniu sędziowskim turnieju podlegającemu ocenie rankingowej FIDE muszą mieć ważną licencję sędziowską FIDE.

Sędzia główny zawodów ma obowiązek poinformowania uczestników, w trakcie odprawy technicznej lub otwarcia, że skład sędziowski jest uprawniony do prowadzenia zawodów (tj., że sędziowie posiadają ważną licencję PZSzach oraz uregulowali roczną opłatę uprawniającą do sędziowania zawodów w 2018 roku).

Sędzia posiadający tytuł członka honorowego PZSzach jest zwolniony z rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania zawodów w 2018 roku.

Sędziowie klas IA, FA, P, I obowiązani są dokonać opłaty bezpośrednio na konto PZSzach, pozostali na konto DZSzach.

 

Opłaty można zweryfikować w Centralnym Rejestrze PZSzach http://www.cr-pzszach.pl/ew/news.php lub w biurze DZSzach (e-mail).

Organizacja III Dolnośląskiej Ligi Juniorów 2018

Dolnośląski Związek Szachowy prosi  o zglaszanie się chętnych podmiotów do organizacji zawodów III Dolnośląskiej Ligi Juniorów w szachach.

Termin - 20-22 kwiecień

Miejsce - Dolny Śląsk

Wymagania stawiane organizatorowi: zapewnienie 120 miejsc noclegowych w pokojach 2,3 4 os., sali gry na 120 osób (20 drużyn), całodziennego wyżywienia, obsługi organizacyjnej

DSzach zapewnia: sprzęt, sędziego głównego, pokrycie kosztów organizacyjnych. Obowiązuje Regulamin z roku 2017. Komunikat DLJ2017.

Chętnych prosimy o zglaszanie się bezpośrednio do Prezesa Związku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nowy numer rachunku bankowego Związku

Od 05.01.2018 zmienia sie numer rachunku DZSzach na: Raiffeisen Bank Polska S.A. (RaiffeisenPolbank) 11 1750 0012 0000 0000 3870 3099

Poporzedni rachunek bankowy Związku (Alior Bank) funkcjonuje do końca stycznia 2018.

Zmiany w Zarządzie DZSZach

Rezygnację z funkcji Członka Zarządu DZSzach złożył Przemysław Lichwa. Na zebraniu Zarządu w dniu 2 grudnio dookoptowano do składu Zarządu Krzysztofa Butkiewicza.

Dziękujemy Premkowi za aktywną działalność w ramach Okręgu Podwrocławksiego i DZszach a Krzysztofowi życzymy samych sukcesóœ w nowej działalności.

III i IV Dolnośląskie Ligi Seniorów

Serwis III DLS -> http://dzszach.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=534

IV Ligi:

  • wrocławsko-podwrocławska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • wałbrzyska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • legnicko-jeleniogórska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prosimy o zgłaszanie drużyn do IV Lig (wg regulaminu z sezonu 2016/2017) do sędziów poszczególnych lig w terminie do 8 października 2017.

Zebranie kapitanów/przedstawicieli drużyn ligowych

W sobotę 23 września, na godz. 10:30 zapraszamy do Żarowa na zebranie kapitanów/przedstawicieli drużyn ligowych. Temat nowy regulamin III i byc może iV ligi, losowanie numerów startowych, podział na grupy, i in.

Przypominamy, iż od obecnego sezonu w III DLS przywracamy obowiązkową deske kobiecą. Propozycja regulaminu została wysłana do kapitanów drużyn III DLS

 

Dominik Kulaś

Załączniki:
Pobierz plik (3Liga_2017-2018-1.pdf)Projekt regulaminu 3 DLS 2017_2018[ ]75 kB

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław