Kadry juniorów

Komunikaty dotyczące Kadr Juniorów

Kadra juniorów starszych DZSzach na okres wrzesień - grudzień 2020

Publikujemy listę kadry juniorów starszych DZSzach na okres wrzesień - grudzień 2020.

Kadra juniorów starszych DZSzach 2020
   
1. ŁOCHINA, Justyna
2. LUBERAŃSKI, Jakub
3. FIEDOREK, Michał
4. OCHĘDZAN, Tymon
5. SKIBA, Aleksandra
6. VANDUYFHUYS, Daria
7. CZARNIECKA, Aleksandra
8. KRZYŻOSIAK, Anna

Rodziców kadrowiczów proszę o przesłanie danych kontaktowych na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (najlepiej e-mail i ewentualnie nr telefonu).

 

Akademia DZSzach - zajęcia dla kadr juniorskich

Zajęcia w ramach działalności Akademii, będą odbywać się on-line poprzez platformę Clickmeeting.
Zajęcia będą odbywać się regularnie w każdy wtorek w godzinach: 
- grupa młodsza 17:00 - 18:30
- grupa starsza 18:40 - 20:10

Zajęcia będą prowadzić dolnośląscy mistrzowie międzynarodowi: IM Jakub Żeberski, IM Łukasz Butkiewicz oraz IM Piotr Sabuk.

Pierwsze zajęcia dla grupy młodszej (KWM) odbędą się 8 września, a dla grupy starszej (KDZSzach + Kadra juniorów starszych) odbędą się 15 września.

Tematem przewodnim zajęć będzie twórczość Mistrzów Świata w szachach.

 

Kadry juniorów – ogłoszenia

Publikujemy uchwalony przez Zarząd DZSzach regulamin kadry juniorów starszych 15-18 lat (w załączniku).

Od września działalność rozpocznie Akademia DZSzach, przeznaczona dla wszystkich kadrowiczów – szczegóły działania zostaną podane w najbliższym czasie.

 

 

KADRA JUNIORÓW STARSZYCH NA okres wrzesień – grudzień 2020

Do kadry juniorów starszych na okres IX – XII 2020 powołuje się 8 osób kadry bez wyszczególnienia kadry podstawowej i rezerwowej.

Do kadry powołuje się zawodników będących członkami Klubów zarejestrowanych w Dolnośląskim Związku Szachowym, wypełniających Statutowe obowiązki.

Kryteria ustalania miejsc w Kadrze:
Kolejność zawodników ustala się na podstawie sumy punktów turniejach uzyskanych w wymienionych poniżej zawodach po przemnożeniu ich przez odpowiednie wagi:

- waga 5 x punkty zdobyte na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach klasycznych

- waga 2 x punkty zdobyte na MPJ w szachach szybkich

- waga 1 x punkty zdobyte na MPJ w szachach błyskawicznych

- waga 2 x punkty zdobyte w Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach klasycznych w roku ubiegłym

Załączniki:
Pobierz plik (reg-kadra-dzszach-Juniorzy.pdf)reg-kadra-dzszach-Juniorzy.pdf[ ]531 kB

Konsultacje Kadr Wojewódzkich

W dniach 28-29.03 odbędą się Webinary dla Kadr Wojeódzkich.

Rodziców członków KWM i KDZSzach, którzy jeszcze nie wysłali do mnie danych kontaktowych, bardzo proszę o przesłanie ich na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Szczegóły, zostaną przekazane drogą mailową.

 

Publikujemy również, obecną listę kadry Młodzika, po MP10 (w załączniku).

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (kadra_mlodzika2020_poMP10.pdf)kadra_mlodzika2020_poMP10.pdf[ ]491 kB

Kadry juniorskie 2020 [aktualizacja 16.08.2020]

Powołane zostały Kadry wojewódzkie na rok 2020.
KWM
1 ŚMIETAŃSKA, Wiktoria KSz Polonia Wrocław
2 GROBELNY, Mikołaj KSzPolonia Wrocław
3 GÓRSKA, Amelia MGLKS Parnas Oława
4 KLINTSEVICH, Aliaksandra MUKS MDK Śródmieście Wrocław
5 DOBROWOLSKI, Kamil MUKS MDK Śródmieście Wrocław
6 DOSKOCZ, Dominika KS AZS Wratislavia
7 UHRYN, Łukasz MUKS MDK Śródmieście Wrocław
8 WIECZOREK, Maja KSz Polonia Wrocław
9 BIEROŃSKI, Nikodem MGLKS Parnas Oława
10 KARASZEWSKI, Gabriel KSz Miedź Legnica
11 PIECHOCKI, Krystian KSz Polonia Wrocław
12 POPCZYŃSKA, Michalina MUKS MDK Śródmieście Wrocław
Rezerwowi
13 PRĘDKIEWICZ, Emilia MGLKS Parnas Oława
14 KRAWCZYK, Eryk MUKS MDK Śródmieście Wrocław
15 OCHĘDZAN, Filip KSz Polonia Wrocław
16 SKUPIN, Bartosz MGLKS Parnas Oława
17 PIEJKO, Weronika MGLKS "Parnas" Oława
18 PERUCKI, Maciej Wrocławski Klub Szachowy HETMAN
19 KUCZAK, Klaudia UKS "SZACH-MAT" Przemków
20 KOMENDECKI, Grzegorz KSz Miedź Legnica
21 WARCHOŁ, Wiktor KS AZS Wratislavia
22 RAZMUS, Jan Wrocławski Klub Szachowy HETMAN
23 SZRETER, Alicja MUKS MDK Śródmieście Wrocław
24 KLĄSKAŁA, Paweł Wrocławski Klub Szachowy HETMAN

KDZSZach
1 GROT, Błażej KSz Polonia Wrocław 2008
2 KEJNA, Piotr KSz Miedź Legnica 2007
3 SALAMON, Julia KSz Miedź Legnica 2008
4 KARP, Kacper KSz Polonia Wrocław 2008
5 JANIKOWSKA, Wiktoria KSz Polonia Wrocław 2007
6 PIETRYK, Joanna UKS SP3 w Bogatyni 2008
7 OLSZEWSKA, Wiktoria UKS SP3 w Bogatyni 2006
8 MADEJ, Marek KSzPolonia Wrocław 2007
Rezerwa kadry
9 RYBKA, Tatiana UKS Giecek Radków 2008
10 JAWORSKI, Tymon KSz Polonia Wrocław 2008
11 KOMENDECKI, Antoni KSz Miedź Legnica 2009
12 PRĘDKIEWICZ, Paulina MGLKS Parnas Oława 2008
13 ŚCISŁA, Oliwia MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2006
14 KULCZYCKA, Zofia MUKS MDK Śródmieście Wrocław 2008
15 GRZEBIENIOWSKI, Michał UKS SZACH-MAT Przemków 2008


Najbliższe akcje:
KWM - Kudowa Zdr, 15-21.02.2020
Wrocław, 28.03 - 29.03.2020

KDZSzach - 21-22.03.2020

Rodziców wszystkich kadrowiczów, zarówno z kadry podstawowej i rezerwowej proszę o wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i podanie danych kontaktowych (mail, telefon).

Kadry wojewódzkie 2020

Poniżej zamieszczamy wstępne listy KWM i KDZSzach na rok 2020.
Są to listy wstępne, powołanie do kadr wojewódzkich nastąpi na początku roku 2020. W przypadku zauważenia jakiś błędów, bardzo prosimy o informację mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Kadra DZSzach będzie liczyć 8 osób kadry podstawowej + 8 rezerwy.
Kadra Młodzika w 2019 roku liczyła 12 osób kadry podstawowej + 12 osób rezerwy, w przyszłym roku ta liczba może ulec zmianie.

Zgrupowanie Kadry Młodzików i Juniorów - Polanica Zdrój, 16-25.08 (aktualizacja 11.06)

Zapraszamy na zgrupowanie Kadry Młodzików i Juniorów w Hotelu Sara w Polanicy-Zdrój, w terminie 16-25 sierpnia.
Zgrupowanie będzie miało charakter turniejowo - szkoleniowy (tzn. oprócz gry w Memoriale Rubinsteina, a także w turniejach towarzyszących, planowane są: analiza partii i zajęcia szkoleniowe).

Trenerami i opiekunami podczas zgrupowania będą: Arcymistrz Marcin Tazbir i Mistrzyni Paulina Cagara

Do udziału w zgrupowaniu, upoważnieni są członkowie kadry podstawowej, w przypadku ich rezygnacji miejsca przechodzą na zawodników rezerwowych.
Koszt dla uczestników zgrupowania wynosi:
500 zł dla kadry Młodzików i 900 zł dla Kadry DZSzach.
Uczestnicy zgrupowania płacą 50% wpisowego w Memoriale Rubinsteina.
Prosimy o zgłaszanie się wszystkich chętnych z kadry, zawodnicy z kadry rezerwowej, będą na liście rezerwowej.
Termin zgłoszeń 19.06.2019.

 

Osoby uprawnione do udziału w zgrupowaniu:

KWM ( 12 osób kadry podstawowej)
1 KOMENDECKI Antoni KSz Miedź Legnica
2 NAJDECKA Laura KSz Polonia Wrocław
3 GROBELNY Mikołaj KSz Polonia Wrocław
4 WIECZOREK Maja KSz Polonia Wrocław
5 UHRYN, ŁUKASZ MUKS MDK Śródmieście
6 GÓRSKA, Amelia MGLKS Parnas Oława
7 SZRETER Marek MUKS MDK Śródmieście
8 NAJDECKA, Amanda KSz Polonia Wrocław
9 ŚMIETAŃSKA, Wiktoria KSz Polonia Wrocław
10 UHRYN Mateusz MUKS MDK Śródmieście
11 BIEROŃSKI, Nikodem MGLKS Parnas Oława
12 DOSKOCZ, Dominika KS AZS Wratislavia
13 PRĘDKIEWICZ, Emilia MGLKS Parnas Oława
14 MIKLOSZ Małgorzata KSz Miedź Legnica
15 KLINTSEVICH Aleksandra MUKS MDK Śródmieście
16 DOBROWOLSKI Kamil MUKS MDK Śródmieście
17 POPCZYŃSKA Michalina MUKS MDK Śródmieście
18 NAKIELNA, Natalia KSz Polonia Wrocław
19 KOMENDECKI, Grzegorz KSz Miedź Legnica
20 PIEJKO, Weronika MGLKS Parnas Oława
21 SKUPIN, Bartosz MGLKS Parnas Oława
22 PAWICKI, Filip KSz Polonia Wrocław
23 KRAWCZYK, Eryk MUKS MDK Śródmieście
24 KARASZEWSKI, Gabriel KSz Miedź Legnica

KDZSZACH (8 osób kadry podstawowej)
1 NOWAK, Filip KSz Polonia Wrocław
2 MATELA, Krzysztof UKS Skoczek Milicz
3 PAWICKA, Magdalena KSz Polonia Wrocław
4 KRZYŻOSIAK, Marta KSz Polonia Wrocław
5 MADEJ, Marek KSz Polonia Wrocław
6 KRZYŻOSIAK, Anna KSz Polonia Wrocław
7 JĘDRZEJKO, Martyna KSz Polonia Wrocław
8 WIECZOREK, Mikołaj MUKS MDK Środmieście Wrocław
9 ŚCISŁA, Oliwia MUKS MDK Środmieście Wrocław
10 KULCZYCKA, Zofia MUKS MDK Śródmieście Wrocław
11 GROT, Błażej KSz Polonia Wrocław
12 MADAJCZAK, PIOTR KSz Polonia Wrocław
13 OLSZEWSKA, Wiktoria UKS SP3 w Bogatyni
14 JANIKOWSKA, Wiktoria KSz Polonia Wrocław
15 LUBERAŃSKI, Jakub KSz Polonia Wrocław
16 KOŁODZIEJSKI, Piotr KSz Jelonka Jelenia Góra
17 ROMEJKO, Jagoda KSz Jelonka Jelenia Góra
18 TOPOŁA, Rafał KSz Polonia Wrocław
19 PIETRYK, Joanna UKS SP3 w Bogatyni
20 KARP, KACPER KSz Polonia Wrocław
21 JAWORSKI, TYMON KSz Polonia Wrocław
22 PRĘDKIEWICZ, Paulina MGLKS Parnas Oława
23 SZEWC, Dobromiła KSz Polonia Wrocław
24 RÓG, Bartlomiej UKS SZACH-MAT Przemków
25 STAROŚCIAK, SZYMON KSz Polonia Wrocław
26 KEJNA, Piotr KSz Miedź Legnica
27 SALAMON, Julia KSz Miedź Legnica
28 DEMSKI, Michał KSz Polonia Wrocław
29 ZIMNY, Jakub KSz Polonia Wrocław
30 DOSKOCZ, Karol AZS Wratislavia
31 KLISOWSKI Bartosz AZS Wratislavia

Plan zgrupowania

16.08.

18:00  - Rozpoczęcie zgrupowania

18.30 – 19.00 Kolacja

19.00 – 21.00 Trening szachowy 

17.08-24.08.

Zawodnicy grający do obiadu ( do lat 14 )

  8.00 – 9.00    Śniadanie

  9.00               Wspólne wyjście na rundę

  9.30 – 13.00  Runda w turnieju połączona z analizą partii

13.00 – 14.00  Obiad

14.30 - 18.00  Udział w turnieju szachów szybkich lub błyskawicznych/symultanie/szachów Fischera/trening szachowy/

18.00 – 19.00 Kolacja

19.30 – 21.00 Zajęcia sportowe

Zawodnicy grający po obiedzie ( powyżej 14 lat )

  8.00 –  9.00  Śniadanie

  9.30 – 12.30  Przygotowanie do partii

13.00 – 14.00 Obiad

14.30  - Wspólne wyjście na rundę

15.00 – 19.00 Runda w turnieju

18.00 – 19.30 Kolacja

19.30 -  21.00 Zajęcia sportowe

25.08.

Zawodnicy grający do obiadu 

  8.00 – 9.00    Śniadanie

  9.00  - Wspólne wyjście na rundę

  9.30 – 13.00  Runda w turnieju połączona z analizą partii

13.00 – 13.30  Obiad

14.00 -14.30 Zakończenie zgrupowania. Zakończenie turnieju. 

Zawodnicy grający po obiedzie

  8.00 –  9.00  Śniadanie

  9.30 – 12.30  Przygotowanie do partii

13.00 – 14.00 Obiad

14.30 - Wspólne wyjście na rundę.

15.00 – 19.00 Runda w turnieju

20.00 – 20.30 Zakończenie turnieju. Zakończenie zgrupowania.

Co zabrać ?

- sprawy szachowe – długopisy, zeszyt, szachy, zegary szachowe (dla miłośników blitza), materiały do przygotowań do partii.

- sprawy sportowe – rakietki do tenisa stołowego, ping-pongi J, kąpielówki,  obuwie sportowe, krótkie spodenki, dresy i koszulki Dolnego Śląska (ci co mają), koszulki klubowe (ci co mają).

- sprawy różne – dokumenty ( legitymacja szkolna, badania lekarskie od lekarza sportowego – KWM, zgoda od rodziców/opiekunów prawnych na udział w zgrupowaniu).

 

Kolejne zgrupowania planowane są na:

21-22 września - MDŚJ w szachach klasycznych

5-6 października - zgrupowanie wyjazdowe.

 

TK
Michał Dzikowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław