Komunikaty - sprawy młodzieżowe

DOLNOŚLĄZACY ZDOBYLI SEBNITZ!!

cztery medale przywiozła reprezentacja Dolnego Śląska z zakończonych dzisiaj Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec do lat 8, rozegranych tradycyjnie w Sebnitz!

Zwycięzcą turnieju został reprezentujący MGLKSz Parnas Oława Miłosz Zajadlak! Mocne 8 punktów z 9 partii dało Oławianinowi pewne i zasłużone zwycięstwo!

Mistrzynią została drugi raz z rzędu zawodniczka Polonii Wrocław Lila Rządkowska! Nie przyszło to jednak łatwo. Co ciekawe, najgroźniejszą konkurentką zaprawionej w bojach na najwyższym szczeblu Medalistce Mistrzostw Świata okazała się może trochę niespodziewanie, ale zasłużenie... Kasia Klincewicz!  Dziewczynki zagrały, ze sobą w ostatniej rundzie - zwycięstwo dało Lili powtórkę zeszłorocznego sukcesu. Wiecznie uśmiechnięta Reprezentantka MUKS MDK Śródmieście Wrocław grała bardzo ambitnie i ostatecznie zdobyła brązowy medal
Bardzo bliska podium była również klubowa koleżanka Kasi, Zuzia Popczyńska, Która ostatecznie zajęła 4 miejsce, o czym zadecydował wyłącznie buchholz (obie zdobyły po 5 punktów). Warto dodać, że jeśli Mistrzostwa zakończyłyby się po 8 rundzie, to nasze Dziewczyny zgarnęłyby całe podium!
Po brąz sięgnął dzięki ambitnej grze również Aleksander Stogiera (Polonia Wrocław). Wysokie, szóste miejsce zajął Wojtek Korzeniowski (MGLKS Parnas Oława). Olek wywalczył 6,5 punktu, Wojtek o połówkę mniej.
Serdecznie dziękujemy naszym Reprezentantom za piękną grę i wspaniałe reprezentowanie!
 Kłaniamy się również Rodzicom za obecność i wsparcie podczas zawodów, a także zorganizowanie transportu do Sebnitz i z powrotem. Gens Una Sumus!!
Opiekę trenerską podczas Mistrzostw pełnił Łukasz Kłykow.

MŚJ 8-12 Batumi – brązowy medal Lili Rządkowskiej!

309053648 503268871809700 5762269151738823675 nWielkim sukcesem dla młodej zawodniczki Polonii Wrocław - Lili Rządkowskiej zakończyły się rozegrane w Batumi Mistrzostwa Świata Juniorek do lat 8! Lila zdobyła 8,5 pkt z 11 partii co dało 3 miejsce i brązowy medal!

Wielkie gratulacje!

Wyniki

Altenberg 25.-28.08.22

299279539 1411096816047871 8134548843699693212 n

Reprezentancji naszego województwa, korzystając z gościnności naszych zachodnich sąsiadów i długoletniej tradycji wymian zawodników, rozpoczęli zmagania w turnieju w niemieckim Altenberg.  W zawodach startują: Piotr Majocha i Jakub Bartłomowicz (UKS GIECEK Radków) oraz Piotr Chybalski i Szczepan Wilgosz (MGLKS Parnas Oława).

Turniej wygrał Szczepan Wilgosz zdobywając 5pkt z 7 partii, miejsce 3 i 4 zajęli odpowiednio Jakub Bartłomowicz i Piotr Majocha, a 7 miejsce zajął Piotr Chybalski! Gratulacje!

MPJ BiS 25-28.08.2022 Rzeszów - zgłoszenia klubowe do 3.08.2022 (środa)!

Został opublikowany komunikat MPJ BiS w Rzeszowie, w terminie 25-28.08.2022. Tradycyjnie prosimy o zgłoszenia klubowe do dnia 3.08.2022 (środa) do godz. 22.00 na adresy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zgłaszaniu przez klub proszę korzystać z formularza Excel (proszę pamiętać o numerach PESEL!!!) : https://pzszach.pl/wp-content/uploads/2022/07/Zalacznik1_Formularz_rejestracji2022.xlsx

Komunikat

Załącznik 1 – formularz rejestracji

Załącznik 2 – oświadczenie COVID

Proszę pamiętać o formularzach COVID.

Zgłoszenia wśród swoich zawodników zbierają kluby i dopiero wtedy przesyłają do DZSzach (proszę nie wysyłać pojedynczych zgłoszeń!).

DZSzach dofinansuje zakwaterowanie i wpisowe dla 2 osób z każdego klubu, który w zeszłym roku zapunktował w SSM (zakwaterowanie proponowane u organizatora w pokoju 2-os - czyli całkowita kwota dofinansowania wynosi 660 zł = 210 zł x 2 + 120 zł x 2).

Klub dokonuje zbiorczej płatności na konto DZSzach, pomniejszonej o kwotę 660 zł.

Ekstraliga i I liga juniorów 2022 - Lublin, 24.06-3.07

W Lublinie zakończyły się rozgrywki ligowe juniorów - Ekstraliga i I liga. Nasze województwo reprezentowały drużyny:

Ekstraliga:

KSz Polonia Wrocław

I liga:

MUKS MDK Śródmieście Wrocław

Tym razem niestety żadna z naszych drużyn nie zdobyła medalu.

Transmisja:

Ekstraliga

I liga

Sędzią głównym zawodów jest Prezes DZSzach - IA Aleksander Sokólski

Sukcesy dolnoślązaków na MMM w Drzonkowie, 10-12.06.2022!

Sukcesem dolnośląskich szachistów zakończyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w szachach. Reprezentanci naszego województwa zajęli wszystkie miejsca na podium zarówno w grupie dziewcząt jak i chłopców!

Wyniki grupy dziewcząt

1. Michalina Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

2. Hanna Owczarek (KSz Polonia Wrocław)

3. Kaja Rządkowska (KSz Polonia Wrocław)

Wyniki grupy chłopców

1. Adam Gibała (MUKS MDK Śródmieście Wrocław)

2. Aleksander Szachniewicz (KSz Polonia Wrocław)

3. Remigiusz Trusewicz (KSz Jelonka Jelenia Góra)

Zaproszenie na turniej w Niemczech (Altenberg, 25-28.08.2022)

Dolnośląski Związek Szachowy otrzymał zaproszenie na turniej w Altenberg w Niemczech w terminie 25-28.08.2022. Turniej jest przeznaczony dla zawodników poniżej 20 roku życia.

Organizatorzy pokrywają koszty zakwaterowania i wyżywienia, do zapłacenia jest wpisowe oraz zorganizowanie przejazdu.

Osoby chętne (reprezentujące dolnośląskie kluby) do wzięcia udziału w tym turnieju prosimy o maila do 31.05.2022: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Preferowani będą zawodnicy z najwyższymi rankingami FIDE, z uwzględnieniem podziału na płeć.