Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 - brązowy medal!

W zakończonych wcześniej (po 8 rundach) Mistrzostwach Polski do lat 16 i 18, które odbyły się w Szklarskiej Porębie brązowy medal zdobyła Daria Vanduyfhuys (KS AZS Vratislavia).

Wysokie miejsca zajęli ponadto:
5. Tymon Ochędzan (KSz Polonia Wroclaw) - C16
6. Justyna Łochina (WKS Kopernik) - D16
7. Maciej Czopor (KSz Polonia Wrocław) - C16
8. Jakub Luberański (KSz Polonia Wrocław) - C16
9. Magdalena Harazińska (KSz Polonia Wrocław) - D18
10. Aleksandra Czarniecka (UKS SP3 Bogatynia) - D18

Wyniki Mistrzostw Polski:

GRUPA C16

GRUPA C18

GRUPA D16

GRUPA D18

Dolnośląskie drugie w Polsce, Polonia Wrocław pierwsza!

Zakończył się sezon 2019 współzawodnictwa dzieci i młodzieży, gdzie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o punkty w systemie sportu młodzieżowego. Miło jest nam poinformować,. iż nasze województwo donlośląskie zdobyło drugie miejsce w POLSCE!! 

śląskie (421,5 pkt), dolnośląskie (313 pkt), małopolskie (295 pkt), mazowieckie (249 pkt), podlaskie (238 pkt), podkarpackie (202,5), wielkopolskie (144 pkt), lubuskie (95,5 pkt), łódzkie (94 pkt), pomorskie (80,5 pkt), opolskie (77 pkt), zachodniopomorskie (73 pkt), kujawsko-pomorskie (70 pkt), świętokrzyskie (62 pkt), lubelskie (59 pkt), warmińsko-mazurskie (46 pkt)

W klasyfikacji klubów najlepszym klubem w Polsce oraz na Dolnym Śląsku, okazała się Polonia Wrocław uzyskując 196 pkt, drugie miejsce w województwie uzyskał klub z Bogatyni SP3 Bogatynia  z dorobkiem 31 pkt, trzecie miejsce uzyskała Miedź Legnica z drorobkiem 23 punktów. 

wyniki 2019 dzsz

Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na sportowca roku - nominowani dolnoślązacy!

Mateusz i Łukasz Uhryn, Wiktoria Janikowska, Julita Zych, Milena Regner a także Paulina Prędkiewicz i Nikodem Bieroński zostali nominowani w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej Sportowiec Junior Roku.
 
Wiktoria:
 
Mateusz i Łukasz:
 
Nikodem:
 
Paulina:
 
Julita:
 
Głosowanie będzie trwało do 11 grudnia do godz. 23.

Mateusz Uhryn Żeby zagłosować, wyślij SMS WJC.132 na numer 72355 Zasady głosowania smsem: Koszt 2,46 zł z VAT

Łukasz Uhryn Żeby zagłosować, wyślij SMS WJC.135 na numer 72355 Zasady głosowania smsem: Koszt 2,46 zł z VAT

 

Linki do głosowania:

Paulina Prędkiewicz -> https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/paulina-predkiewicz%2C1070003/?fbclid=IwAR1v1LVhK-2H2A8aMlwn1f08gN-s1C5cdS2GoXt4jNKwqf-pJU5oQoLVtsE

Nikodem Bieroński -> https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/nikodem-bieronski%2C1070229/?fbclid=IwAR1Un-v8Klab8YyEnwKJczZxKLcTHQOp3cTTF14UhhOl_wIGRBXJMr7mlvY

 

Zachęcamy do oddania głosu na Paulinę, Mateusza, Łukasza i Nikodema!!!

2 miejsce Gabriela Karaszewskiego w Sebnitz!

Sukces Gabriela Karaszewskiego (KSz Miedź Legnica) w Sebnitz!

Gabriel z wynikiem 7/9 zajął znakomite 2 miejsce!

Gratulacje!

Bardzo dobrze wypadł też Kamil Dobrowolski, który z wynikiem 6,5/9 zajął 5 miejsce!

Nasi reprezentanci zajęli miejsca:

Adam Matusiak 19 - 5/9

Victoria Talaga-Siekierska 31- 4,5/9

Katarzyna Tkacz 32 - 4/9

Michalina Popczyńska 36 - 4/9

 

Warto wspomnieć o tradycyjnej wymianie zawodników pomiędzy Saksonią, a Dolnym Śląskiem dzięki której był możliwy start tak licznej reprezentacji!

Wyniki, kojarzenia: https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8/tabelle.html

Makroregion i MDŚJ w szachach klasycznych

Makroregion DS+LB w tym roku odbędzie się w Kudowie Zdrój, w dniach 11-17 października. 

Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach klasycznych odbędą się w Ścinawce Średniej, w dniach 21-22 września.

Komunikaty tych imprez pojawią się najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, Rzeszów 30.08-1.09.2019 - zgłoszenia

W tym roku MPJ BiS odbędą się w Rzeszowie w terminie 30.08-1.09.2019.
 
Dolnośląski Związek Szachowy organizuje wspólne zgłoszenie do tej imprezy. Prosimy dolnośląskie kluby o zgłoszania zawodników oraz dokonywanie wpłat do DZSzachu (jest to konieczne, by kluby otrzymały dofinansowanie).
W zgłoszeniu prosimy podać grupę w jakiej zagra każdy ze zgłoszonych zawodników, pakiet zakwaterowania (info w komunikacie).
Termin zgłoszeń do DZSzach: 19.07.2019
Termin na dokonanie wpłat do DZSzach: 26.07.2019
 
Możemy zoorganizować również przejazd do Rzeszowa i z powrotem (drogą kolejową), prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
 
Zgłoszenia proszę kierować na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Strona MPJ BiS: http://mpjbis2019.pl/

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych 2019 - zapytanie o organizację

Zapraszamy do składania propozycji na organizację MDŚJ w szachach klasycznych w terminie 21-22 września.
Wymagania dla organizatora:
-sala turniejowa na 200 osób
-baza noclegowa na przynajmniej 50 osób, w zależności od lokalizacji

 

Termin na składanie propozycji - 19.06.2019

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kwalifikacja na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8, Sebnitz

W ramach wieloletniej współpracy pomiędzy Dolnośląskim i Saksońskim  Związkiem Szachowym szachiści do lat 8, którzy reprezentują Dolny Śląsk, mogą ubiegać się o udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz na koszt organizatora. W przypadku dojścia do skutku tej wymiany pierwszą kwalifikacją będzie Indywidualny Puchar Polski do lat 8 w Szczyrku, z którego kwalifikację uzyskają najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik z Dolnego Śląska.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław