Oleśnica, Hetman i Polonia w II Lidze Seniorów!

W miniony weekend zapadły decydujące rozstrzygnięcia w Dolnośląskiej Lidze Seniorów. Praktycznie pewny wygranej w lidze Wrocławski Klub Szachowy Hetman roztrownił przewagę w stylu piłkarskiej reprezentacji Francji i punktacją pomocniczą został wyprzedzony przez UKS Pogoń Oleśnica! Gratululacje dla zespołu w składzie: Damian Baliński, Robert Kossobudzki, Norbert Grzesik, Piotr Meller, Artur Paprocki, Piotr Niedośpiał, Paweł Sitek. 
Oba wymienione kluby uzyskały awans do II Ligi Seniorów, podobnie jak MDK Fabryczna Polonia Wrocław. Życzymy powodzenia dolnośląskim drużynom na wyższym szczeblu rozgrywkowym :) 
Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, szachy i w budynku

Zdjęcie z meczu Hetman Wrocław- WOK Wałbrzych 

Ciekawa partia z Ligi Dolnośląskiej

 

DLS 2020/2021

1. Drużyny uprawnione do gry:

A) Zespoły z miejsc 3-9 w ubiegłym sezonie
1. Wieża Pęgów
2. MDK Fabryczna Polonia Wrocław
3. MGLKS Parnas Oława
4. UKS Skoczek Milicz
5. Wrocławski Klub Szachowy Hetman
6. MUKS MDK Śródmieście Wrocław
7. UKS Pogoń Oleśnica
B) Zespoły awansujące z IV lig
8. Biały Król Wisznia Mała
9. UKS Szach-Mat Syców
10. KSz GAMBIT MDK Świdnica
C) Zespoły rezerwowe wg regulaminu
11. SKFiS Kudowianka
12. Zwycięzca barażu pomiędzy KS AZS Vratislavia a drugą drużyną ligi wałbrzyskiej
 
2. Proponowane terminy w roku 2020
25.10 - I runda
15.11- II runda
13.12 - III runda
3. Zasady udziału

Partia z barażu o 2 ligę- analiza

Sympatyczna miniaturka Lidii Zdziarskiej Zaręby w starciu z Eweliną Wróbel. Liczymy na równie dobrą postawę w 2 lidze! 

 

Wisznia Mała w 2 lidze Seniorów!

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą, tabela i w budynku

 

Rozegrane zostały baraże o awans do II Ligi Seniorów. Po rezygnacji Wieży Pęgów drużyny zmierzyły się w miniturnieju systemem kołowym. Do barażu przystąpił Biały Król Wisznia Mała II, Parnas Oława oraz Skoczek Milicz. "Wiszniaki" w piątek rozbiły aż 4.5-0.5 Milicz, natomiast wczoraj w znacznie bardziej wyrównanym meczu pokonali Oławę 3.5-1.5. Tym samym Wisznia dołącza do zespołu Radkowa, który awansował do II Ligi bezpośrednio jako zwycięzca DLS. W dzisiejszym spotkaniu o 2 miejsce w barażu Skoczek Milicz pokonał 3.5-1.5 Parnas Oława. Najlepiej punktującymi zawodnikami barażu (po 2/2) okazali się Lidia Zdziarska-Zaręba i Bartłomiej Mondrzycki z Wiszni oraz Łukasz Kłykow- kapitan Oławy. Druga Liga Seniorów odbędzie się w Poroninie w dniach 5-13.09. Życzymy powodzenia wszystkim dolnośląskim klubom, wszystko wskazuje na to że w tym roku będzie ich rekordowa ilość!

Na zdjęciu kapitan Wiszni Michał Dzikowski w starciu z Mikołajem Kowalczukiem z Milicza.

Rozgrywki DLS i IV ligi wałbrzyskiej zakończone!

Uchwałą Zarządu Dolnośląskiego Związku Szachowego rozgrywki lig seniorskich zostają zakończone. Oznacza to, że zwycięzcą 3 Ligi Dolnośląskiej zostaje zespół UKS GIECEK Radków wyprzedzając Białego Króla Wisznia Mała i Wieżę Pęgów. Zespół z Radkowa uzyskuje bezpośredni awans do II Ligi Seniorów. Z uwagi na małe różnice punktowe pomiędzy drugim i następnymi zespołami w tabeli, zarząd podjął decyzję o przeprowadzeniu baraży o drugie miejsce premiowane awansem (nie jest to baraż o 2 miejsce w lidze, jedynie o awans). Uprawnione do gry w barażu są zespoły: Biały Król Wisznia Mała, Wieża Pęgów, MGLKS Parnas Oława oraz UKS Skoczek Milicz. Baraż zostanie przeprowadzony systemem pucharowym, półfinały i finał. W półfinałach Wisznia zagra z Miliczem, natomiast Pęgów z Oławą. Szczegóły i termin zostaną ustalone po decyzjach PZSzach odnośnie 2 ligi. Wszystkie pozostałe rozstrzygnięcia w DLS na podstawie aktualnej tabeli po 8 rozegranych rundach. Podjęta uchwała oznacza również zakończenie rywalizacji indywidualnej na szachownicach. Ich zwycięzcami zostali: I - Emil Osiński (Wrocławski Klub Szachowy Hetman) II- Damian Daniel (Biały Król Wisznia Mała) III- Edward Helaszek (Wieża Pęgów) IV- Ryszard Grossmann (Wieża Pęgów) V- Julia Trusz (UKS Giecek Radków) W IV lidze wałbrzyskiej również zostanie rozegrany baraż o awans pomiędzy 4 pierwszymi zespołami, a więc: UKS GIECEK Radków II, KSz GAMBIT MDK Świdnica I, WOK Wałbrzych I, UKS SZACH-MAT Przemków I. System barażu analogiczny jak w III Lidze, szczegóły w terminie poźniejszym.

DLS- partia VI rundy

W poprzedniej analizie mieliśmy korzystną walkę z parą gońców, tym razem właśnie ona oraz lepsza struktura pionowa zdecydowały o zwycięstwie Ryszarda Grossmanna nad Wojciechem Kowalczykiem. W rundzie pozbawionej tzw. "fajerwerków" zdecydowałem się na wybór partii praktycznie "czystej", dobrze ilustrującej sposób walki z atakiem Grand Prix w obronie sycylijskiej. Znaczenie miał również ciężar gatunkowy pojedynku, było to jedno z dwóch zwycięstw przesadzających o ważnej wygranej Pegowa z Hetmanem w meczu dwóch drużyn walczących o awans.

 

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie