Aktualności

17 Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8

W Sebnitz zakończyły się 17 Otwarte Mistrzostwa Niemiec do lat 8. W zawodach, które odbyły się w od 8 do 14.10.2017, udział wzięło 63 uczestników, w tym 6 zawodników zDolnego Śląska.

Najlepiej z naszej ekipy zagrał Marek Szreter (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), który w 9 rundach zdobył 7 pkt i brązowy medal. W kategorii dziewczynek zwyciężyła Aliaksandra Klintsevich (KSz Polonia Wrocław), a na trzecim miejscu wśród dziewczynek zakończyła zawody Laura Najdecka (KSz Polonia Wrocław).

Miejsca pozostałych zawodników: Mikołaj Grobelny 9m , Bartosz Grot 22m i Maja Wieczorek 42m. Gratulacje dla najmłodszych adeptów królewskiej gry i podziękowania dla rodziców za organizację wyjazdu!

Wyniki zawodów

Zgłoszenia do lig seniorów

Przypominamy o zgłaszaniu składów drużyn do Dolnośląskich Lig Seniorów do sędziów poszczególnych lig (III DLS w terminie do 2 października 2017).

III DLS -> sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,    serwis

IV Ligi:

  • wrocławsko-podwrocławska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,    serwis
  • wałbrzyska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    serwis
  • legnicko-jeleniogórska - sędzia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,     serwis

 

Brąz Gumularza na Mistrzostwach Świata !

 

Dużym sukcesem szachisty Polonii Wrocław Szymona Gumularza zakończyły się rozgrywane w Brazylii Mistrzostwa Świata Juniorów. Zawodnik rozstawiony z 11 nr startowym w grupie do lat 16 zajął świetne 3 miejsce, zostawiając za sobą zawodników z tytułem mistrza międzynarodowego.  Szymek po nieudanym starcie (1.5/3) do końca turnieju nie przegrał już żadnej partii i ostatecznie uzyskał 8.5/11, przegrywając złoty i srebrny medal jedynie gorszym wartościowaniem. Warto wspomnieć również, że w grupie do lat 14 brązowy medal uzyskał Paweł Teclaf reprezentujący podczas II Ligi Seniorów w roku 2015 klub AZS Wratislavia.

Wyniki wszystkich reprezentantów Polski możemy znaleźć tutaj: http://chess-results.com/tnr297049.aspx?lan=3&art=25&fedb=POL&flag=30&wi=821. Gratulacje !

Wystartowały Ligi Seniorów (I i II Liga)

W Poroninie w dniach 2-10.09.2017 odbywają się rozgrywki I Ligi Seniorów z udziałem naszych zespołów: Wieży Pęgów, Białego Króla Wisznia Mała i WKS Kopernik.

Serwis turniejowy I Ligi

Jednocześcnie w Szklarskiej Porębie odbywają się rozgrywki II Ligi. Na liście startowej znajdują się trzy dolnośląskie drużyny: KSz Polonia Wrocław, Wieża Pęgów i UKS Debiut Przedwojów - Gambit Lubawka Sp. z. o.o.

Serwis turniejowy II Ligi

Życzymy powodzenia i realizacji celów.

VOTUM SA Polonia Wrocław z kompletem zwycięstw zdobyła złoty medal DMPJ!

Złota Polonia DMPJ2017

Dobiegły końca Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów  – Ekstraliga Juniorów 2017. VOTUM SA Polonia Wrocław z kompletem zwycięstw zdobyła złoty medal! Olbrzymie gratulacje dla drużyny, kadry szkoleniowej i klubu.

Serwis turniejowy DMPJ 2017 – TUTAJ.

Złoty skład: Kamil Nowak, Szymon Gumularz. Maciej Czopor, Michał Fiedorek, Katarzyna Dwilewicz, Magdalena Harazińska, Trener - FM Mirosław Perdek

W Ekstralidze Juniorów utrzymała się druga dolnośląska drużyna - MUKS MDK Śródmieście Wrocław.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław