Pytanie XIV Międzynarodowy Turniej w Rozwiązywaniu Zadań - Wrocław

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu - 5 miesiąc 2 tygodni temu #2295 przez Paweł Stawarz
Paweł Stawarz odpowiedział w temacie: XIV Międzynarodowy Turniej w Rozwiązywaniu Zadań - Wrocław
W rozegranym dzisiaj we Wrocławiu XIV Międzynarodowym Turnieju w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych wzięła udział rekordowa liczba uczestników! W sumie we wszystkich grupach wystartowało 22 zawodników.

W kategorii I - zadania trudniejsze - zwyciężył debiutujący w tej dyscyplinie Paweł Łaszewicz, który zdobył 17,5 punktów (na 60 możliwych).

W kategorii II - zadania łatwiejsze - zwyciężył zaprawiony już w boju w tej kategorii - Krzysztof Kraszewski - który zdobył 32 punkty (na 60 możliwych).

W kategorii III - zadania dla dzieci do lat 13 - w przepięknym, dominującym stylu zwyciężyła aktualna Mistrzyni Polski do lat 10 - Magdalena Pawicka - która zdobyła komplet 30 punktów w czasie 61 minut (na dopuszczalne 2h).

Na drugim miejscu z kompletem punktów uplasował się Tymon Jaworski, który na rozwiązanie wszystkich zadań potrzebował 40 minut więcej od Magdy.

Trzecie miejsce zdobył aktualny Mistrz Polski juniorów w rozwiązywaniu zadań szachowych - Piotr Kejna - który zdobył ostatecznie 25 punktów.

Na stronie - Solving Chess - Wrocław - XIV ISC - dokładne wyniki poszczególnych kategorii wraz z zadaniami i zdjęciami autorstwa Bogdana Stawarza.
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 2 tygodni temu przez Paweł Stawarz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 miesiąc 1 dzień temu #2294 przez Paweł Stawarz
Już w najbliższy weekend rozpoczynamy we Wrocławiu święto kompozycji szachowej od Mistrzostw Polski , by tydzień później rozegrać niniejsze zawody ISC.

W ramach przygotowań do zawodów warto przyjrzeć się bliżej poniższym stronom:

Mat Plus - z bogatą kolekcją dwuchodówek

Solving Tournaments Problem Database - ze zbiorem zadań z kilkuset solvingowych turniejów rozegranych w ostatnich kilkudziesięciu latach

World Federation of Chess Composition - dział Solvingowy, m.in. z zadaniami z turniejów Pucharu Świata

YACPDB - ze zbiorem setek tysięcy zadań różnego rodzaju z rozbudowaną wyszukiwarką konkretnych zadań

Więcej
6 miesiąc 1 tydzień temu - 6 miesiąc 1 tydzień temu #2288 przez Paweł Stawarz
Paweł Stawarz stworzył temat: XIV Międzynarodowy Turniej w Rozwiązywaniu Zadań - Wrocław
Już po raz szósty, Międzynarodowy Turniej w Rozwiązywaniu zadań szachowych ISC, rozgrywany równolegle na całym świecie, odbędzie się również we Wrocławiu.

W tym roku po raz pierwszy do organizacji mistrzostw w Polsce, po Wrocławiu i Warszawie, dołączają jeszcze Gliwice, Łódź, Gniezno i Gorzów Wielkopolski, co miejmy nadzieję przełoży się na rekordową frekwencję Polaków biorących udział w zawodach.

Termin: 28.01.2018 (niedziela, 10:45)
Miejsce: Polonia Wrocław, ul. Kukuczki 26a-b, Wrocław
Szczegółowy komunikat: goo.gl/LYL2zA

Nagrody ufundowane przez DZSzach:
  • kategoria I - zestaw trudniejszy - nagroda pieniężna w wysokości 100 zł dla zwycięzcy,
  • kategoria II - zestaw łatwiejszy - nagroda pieniężna w wysokośći 50 zł dla zwycięzcy,
  • kategoria III - zestaw dla dzieci do lat 13 - nagrody książkowe dla trzech pierwszych miejsc.

Termin zgłoszeń: do 28.01.2018 do godziny 10:30 (osobiście w dniu zawodów lub poprzez formularz zgłoszeniowy - goo.gl/forms/9rwoX7VFwtrFoaJr2 - pierwszeństwo uczestnictwa będą miały osoby zgłoszone przez formularz.
Ilość miejsc: ograniczona do ok. 25 osób.
Formularz zgłoszeniowy: goo.gl/forms/9rwoX7VFwtrFoaJr2
Lista zgłoszeń: goo.gl/9LD62R

Zestaw zadań z poprzedniej edycji ISC:
problem64.beda.cz/isc/isc2017.zip
(więcej zestawów jest dostępnych w komunikacie).

Harmonogram zawodów:
  • 10:45 - 11:00 omówienie spraw organizacyjnych
  • 11:00 - 13:00 runda I - zestaw trudniejszy (6 zadań), łatwiejszy (6 zadań), juniorski (6 zadań)
  • 13:15 - 13:30 ogłoszenie wyników we współzawodnictwie juniorskim wraz z wręczeniem nagród
  • 13:30 - 15:30 runda II - zestaw trudniejszy (6 zadań), łatwiejszy (6 zadań)
  • 15:45 - 16:00 ogłoszenie wyników we wrocławskim współzawodnictwie wraz z wręczeniem nagród