Pytanie Regulamin III Liga 2018/2019

Więcej
1 miesiąc 1 dzień temu #2367 przez Łukasz Butkiewicz
Łukasz Butkiewicz odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019

Szachy napisał: Panie Wiesławie, czemu powrót do tempa 90'+30'/ruch jest oczywisty ?? Przecież nawet w "tygodniowych" turniejach często zdarzają się dwie rundy w jednym dniu, gdzie mamy obecne tempo.

Przy systemie 2 rund w niedzielę chyba musi być 90+30. Jeżeli zjazdy i w sobotę mamy więcej czasu, można pomyśleć o rozwiązaniu pośrednim (kontrola 15 min).

Norbert Grzesik napisał: łatwiejsza logistyka? Może jak się ma juniorów w drużynie. Osoby z rodzinami/dzieciakami/które od czasu do czasu mogą się wyrwać z domu na kilka godzin nie będą już mogły pograć w szachy. Nie wyjadą na całe dwa dni.

Jak będą to z góry znane 4 terminy w roku to może nie będzie tak źle?

Norbert Grzesik napisał: Czy można będzie przekładać mecze ? I czy będzie mi się chciało przyjechać na zjazd, jeśli druga partia z trzech byłaby przełożona ? hmm

Jak w poprzednim pytaniu, terminy będą z góry znane i wybrane tak żeby nie kolidować z ważnymi imprezami. Uważam że przy tym systemie przekładanie nie wchodzi w grę

Norbet Grzesik napisał: Koszty ? niższe to byłby argument za, ale podobne to nie argument. Poza tym, jeśli chcielibyśmy przyjechać szerszym składem, aby wystawić w drugiej partii kogoś wypoczętego, to już koszty drastycznie rosną.

Jeżeli patrzymy na koszty to najbardziej korzystne jest rozwiązanie 2 rund w niedzielę. Można pójść w tą stronę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 1 dzień temu #2366 przez Norbert Grzesik
Norbert Grzesik odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Witam,

Jak dla mnie argumenty są lekko naciągane. Jedynym rzeczywistym plusem jest więcej całych wolnych weekendów... no i może jeszcze integracja w trakcie zjazdu ;)

Co do minusów/wątpliwości:
- o ile tempo 90min+30sek nie jest złe, to te dodatkowe 30min znacznie wpływa - moim zdaniem - na jakość partii. Dzięki temu wybieranie partii rundy ma w ogóle sens.
- dwie rundy dziennie już bolą bardziej. Dla juniorów, to może bez znaczenia, ale czym "starzej", tym trudniej.
- łatwiejsza logistyka? Może jak się ma juniorów w drużynie. Osoby z rodzinami/dzieciakami/które od czasu do czasu mogą się wyrwać z domu na kilka godzin nie będą już mogły pograć w szachy. Nie wyjadą na całe dwa dni.
- Czy można będzie przekładać mecze ? I czy będzie mi się chciało przyjechać na zjazd, jeśli druga partia z trzech byłaby przełożona ? hmm
- Koszty ? niższe to byłby argument za, ale podobne to nie argument. Poza tym, jeśli chcielibyśmy przyjechać szerszym składem, aby wystawić w drugiej partii kogoś wypoczętego, to już koszty drastycznie rosną.

Moje pierwsze wrażenie jest takie, że te zmiany w Lidze Seniorów promują Juniorów :)

pozdrawiam
N.

Więcej
1 miesiąc 1 dzień temu #2365 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Osobiście uważam, że wprowadzenie dłuższego tempa, było najlepszą zmianą jaką kiedykolwiek wprowadził DZSzach :)
Powrót do starego tempa spowoduje spadek jakości partii i małą wartość dydaktyczną tych partii.

"- więcej wolnych niedziel"

Czy to jest tego warte?? Wydawało mi się, że dobrze jest, kiedy mieliśmy zagospodarowany wolny czas ,w bardzo ciekawy sposób, czyli partyjka szachów. Co będziemy robić w te wolne niedziele :) ?? Do galerii nie pójdziemy, no bo przecież większość teraz niehandlowych. Do McDonald'a czy KFC całą rodziną :D ??

Panie Wiesławie, czemu powrót do tempa 90'+30'/ruch jest oczywisty ?? Przecież nawet w "tygodniowych" turniejach często zdarzają się dwie rundy w jednym dniu, gdzie mamy obecne tempo.

Muszę przyznać, że mam bardziej "radykalne" myśli niż Maciej, dla mnie dwie rundy dziennie skutecznie zabijają jakąkolwiek chęć uczestnictwa w tego rodzaju rozgrywkach.

Podsumowując, jestem za pozostawieniem obecnego systemu, który mi osobiście przynosił radość z gry. W przypadku powrotu do starego systemu, to pewnie moje zaangażowanie w rozgrywki będzie bliskie zeru i pewnie będę próbował go zastąpić większym udziałem w tradycyjnych OPEN'ach.

Pozdrawiam

Damian Baliński

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #2363 przez Maciej Stelmaszuk
Maciej Stelmaszuk odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Trzy zjazdy to trochę przesadzone moim zdaniem. Już na samą myśl o 4 rundach nie chce mi się jechać na ten zjazd. Obie propozycje Pana Wiesława są sensowne - szczególnie podoba mi się pomysł z ostatnim zjazdem - może drużynowe mistrzostwa w szybkie/błyskawiczne?

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #2362 przez Łukasz Butkiewicz
Patrząc z perspektywy zawodnika optowałbym za system 4-zjazdowym. Temat powrotu do systemu 2 rund w niedzielę również się pojawił i jest do rozważenia. Dyskusję na ten temat chcielibyśmy przeprowadzić podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów. Dlatego prosimy kluby o konsultacje we własnym gronie do tego czasu i określenie się do preferowanego systemu

Więcej
1 miesiąc 5 dni temu #2361 przez Wiesław Janocha
Wiesław Janocha odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Jeżeli chcemy grać więcej niż jedną rundę dziennie, to powrót do tempa 90'+30"/ruch jest oczywisty.
Być może warto pomyśleć o powrocie do starego systemu rozgrywania meczów, czyli do systemu dwie partie dziennie.
Wtedy również zyskujemy pięć niedziel, bo rozgrywki będą trwać 6 zamiast 11 niedziel, a ponadto odpadają problemy logistyczne z noclegami poza domem...
Gdyby jednak obstawać przy zjazdach, to byłbym raczej za wariantem czterozjazdowym (ostatni dwurundowy można by połączyć z mistrzostwami województwa np. w grze błyskawicznej).

Wiesław Janocha - wieloletni kapitan III-ligowej drużyny Śródmieścia

Więcej
1 miesiąc 1 tydzień temu #2360 przez Dominik Kulaś
Dominik Kulaś odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Po sezonie 2018/2019 zgłoszona została przez przedstawicieli klubów propozycja zmiany regulaminu III DLS:
- powrót do tempa 90min+30sek
- cztery lub trzy zjazdy sobota-niedziela w centrum województwa, rundy 3+3+3+2 przy czterech zjazdach lub 4+4+3 przy trzech zjazdach

Argumenty za:
- więcej wolnych terminów na inne działania
- więcej wolnych niedziel
- łatwiejsza logistyka dla klubów - organizowanie drużyny na 3 lub 4 terminy a nie na 11
- koszty porównywalne do dojazdowej

Jakie jest innych zdanie o takiej propozycji?

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #2338 przez Łukasz Butkiewicz
Jasne że istotna, ale jak pisałem obowiązywała już w zeszłym sezonie

Pozdrawiam
Łukasz Butkiewicz

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #2337 przez Szachy
Szachy odpowiedział w temacie: Regulamin III Liga 2018/2019
Może warto byłoby dodać takie info tutaj:
dzszach.pl/index.php?option=com_content&...&catid=35&Itemid=221
wydaje mi się, że jest to dosyć istotna zmiana.

Pozdrawiam
Damian Baliński

Więcej
7 miesiąc 2 tygodni temu #2336 przez Łukasz Butkiewicz
Tak, było to już przegłosowane w zeszłym roku na zebraniu kapitanów

Czas generowania strony: 0.121 s.

Forum najnowsze posty

• 3 Liga
    • przez Szachy
    • 3 tygodni 22 godzin temu
    • 27.OMW
    • przez Wiesław Janocha
    • 3 tygodni 2 dni temu

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław