Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

Inauguracja III Ligi szachowej - przed I rundą - 20.10.2013r.

Dolny Śląsk 2013-10-20 
Tempo gry: 90'/40 + 30' + 30'' na ruch

 

 Już w tę niedzielę zainaugurujemy rozgrywki III Dolnośląskiej Ligi Szachowej. W tym sezonie tylko jeden mecz w rundzie i spotkania co dwa tygodnie!

Z jakimi oczekiwaniami i celami wystartują dolnośląskie kluby? Poniżej prezentujemy wypowiedzi kapitanów drużyn.

REGULAMIN III Ligi 2013/2014 | SERWIS TURNIEJOWY | 3liga.dzszach.pl

Wiesław Lipień (UKS Debiut Przedwojów): Dla nas oczywiście liczy się udział w rozgrywkach, emocje związane z grą, walka przy szachownicach. Przeciwnicy muszą się z nami liczyć, bo potrafimy sprawić niespodziankę, mimo że od kilku lat trudno jest nam nawiązać walkę o zwycięstwo, czy medalowe miejsce. Raczej toczymy boje o utrzymanie, ale potencjał jest i w pojedynczych meczach są przebłyski. Cieszymy się z możliwości gry w III lidze. Jak będzie zobaczymy po Żarowie w marcu? Jak mówi mądre zdanie "rzut oka na tabele końcową powie ci na jakie miejsce zasłużyłeś". 

Aleksander Jankowski (WKSz GANT Hetman Wrocław): Tegoroczne cele i oczekiwania Hetmana są proste i mało skomplikowane: mamy zamiar wygrać ligę. Z pewnością nie będzie to zadanie łatwe, gdyż na drodze do zwycięstwa staną nam tak silne drużyny jak WOK Wałbrzych lub UKS GIECEK Radków, a i pozostałe mecze z pewnością nie będą należały do prostych. Jesteśmy jednakże pełni optymizmu i podchodzimy do Mistrzostw bardzo zmobilizowani. W tym sezonie udało nam się skompletować zespół młodych i żądnych gry szachistów, którzy mają w sobie duży potencjał i z pewnością pokażą charakter oraz zacięcie do gry. Na pewno też nie będzie miała miejsca sytuacja z poprzedniego sezonu, gdy Hetman był rekordzistą w ilości oddanych walkowerów ;) A jak naprawdę potoczą się wydarzenia w Lidze, to już czas pokaże :)

Paweł Kowalczyk (WOK Wałbrzych): Chcemy wygrać, zdobyć awans, a przede wszystkim dobrze się bawić i zagrać wiele dobrych partii. Nie wiem czy mielibyśmy się kogoś obawiać. Wierzymy w dobrą grę, czystą rywalizację i że to my będziemy lepsi! Moim osobistym celem jest zrobienie jak najlepszego wyniku - jeśli się uda to kompletu punktów nawet. Podobnie Marek Zych na 2 desce ma szansę zrobić normę kandydacką.

Zbigniew Niemiec (MUKS MDK Fabryczna Wrocław): Nasze cele na ligę: 1. Zwyciężyć, 2. Nie spaść, 3. Zintegrować zespół. Bardzo nam odpowiada nowa formuła rozgrywania ligi - jeden mecz dziennie. Jednakże wydłuży to rozgrywki i bardziej zaangażuje naszych zawodników, dlatego niestety nie wystawimy składu w IV lidze.

Artur Paprocki (MKS Pogoń Oleśnica): Będziemy starali się zająć jak najwyższą lokatę w tych rozgrywkach i oczywiście każdy indywidualnie walczy o poprawienie rankingu bądź zdobycie wyższej kategorii szachowej. Nowy system rozgrywek bardzo nam odpowiada ponieważ np. zwiększenie czasu do namysłu podniesie zdecydowanie poziom gry w lidze. Jedna runda dziennie jest jak najbardziej na miejscu, nie ma już powrotów z wyjazdowych spotkań o 21. Nie trzeba grać na siłę kolejnej rundy, której jakość zawsze pozostawiała wiele do życzenia.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław