Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

5 runda - DOLNOŚLĄSKA LIGA SZACHOWA - 2013-12-15

Dolny Śląsk 2013-12-15 | 3liga.dzszach.pl
V runda

Takich emocji w tym sezonie w Dolnośląskiej Lidze Szachowej jeszcze nie było! Lider - wałbrzyski WOK - podejmował u siebie ubiegłorocznego tryumfatora MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Była transmisja, była porażka faworyta, były ciekawe partie. Czegóż chcieć więcej?

WOK Wałbrzych 1,0 - 4,0 MUKS MDK Śródmieście Wrocław
WKSz GANT HETMAN 3,0 - 2,0 UKS Debiut Przedwojów
GLKS Goniec Żarów 1,5 - 3,5 UKS GIECEK Radków 
WKSz Wołów 3,5 - 1,5 KSz Polanica Zdrój 
MUKS MDK Fabryczna Wrocław 3,0 - 2,0 MKS Pogoń Oleśnica 
MGLKS Parnas Oława 2,5 - 2,5 LZS MEWA Goliszów

Bardzo trafnie mecz liderów określił Wiesław Janocha (trener MUKS-u, za: www.muks.vel.pl): Na wszystkich szachownicach WOK miał wyższe rankingi, od 110 pkt. na 5. szachownicy do 400 pkt.(!!) na 4. Dawid pokonał Goliata!

Paweł Kowalczyk, kapitan wałbrzyszan, poproszony w piątek o zdanie przez niedzielnym pojedynkiem, rzucił krótko: - Własnie trenujemy!

Czy zatem nie udało się "rozgryźć" przeciwnika?

Tuż przed rundą więcej informacji uzyskaliśmy od przedstawiciela MUKS-u - Piotra Dobrowolskiego, który prowadził zespół w poprzedniej kolejce: Co prawda tym meczem zajmuje się p. Wiesław, ale ze swojej strony mogę powiedzieć,i nie będę specjalnie odkrywczy, że czeka nas ciężki mecz z drużyną, która prowadzi w rozgrywkach, bez słabych punktów. Z drugiej strony nie pękamy, będzie walka i mimo niższych rankingów ( do czego akurat jesteśmy przyzwyczajeni w tych rozgrywkach) na każdej szachownicy chcemy postawić twarde warunki. Typowy mecz solidnej, doświadczonej drużyny z młodymi wilczkami.

Zdjęcie: Mecz WOK Wałbrzych (z lewej) - MUKS MDK Śródmieście Wrocław (fot. A.Sokólski)

 TRANSMISJA

 

Dzięki transmisji mogliśmy śledzić zmagania i tuż po partii dyskutować z zawodnikami na forum. Tego jeszcze w III lidze nie było! Co było przyczyną porażki wałbrzyszan? Na pewno nie jedno przeoczenie lidera. Czyżby zlekceważyli młodzież z MUKS-u?

Tuż za plecami czołówki swoje aspiracje zdradza WKSz Hetman. Zwycięstwo z silnym zespołem z Przedwojowa mogło być wyższe, ale w ostatniej partii - przy znanym ogólnym wyniku spotkania - swoich szans nie wykorzystał Łukasz Szczepaniak. Na hetmanistach duże wrażenie zrobiła wygrana Śródmieścia, a przewidywania były zupełnie inne: Zakładam, że w potyczce liderów zwycięży WOK i przy naszym zwycięstwie z Przedwojowem wskoczymy na drugie miejsce. Po czym pozostanie nam walczyć o końcowy tryumf w lidze tylko z wałbrzyszanami - mówił przed rundą Aleksander Jankowski, kierownik drużyny wrocławskiego Hetmana.

A w następnej rundzie kolejny szlagier: MUKS MDK Śródmieście Wrocław - WKSz GANT Hetman!

Wciąż bez punktów GLKS Goniec Żarów, ale o punkty z drużyną z Radkowa zawsze trudno.

Zdjęcie: Przed meczem WKSz Hetman - UKS DEBIUT (fot. W.Kokszul)

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław