Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

6 runda DOLNOŚLĄSKIEJ LIGII SZACHOWEJ - 12.01.2014r. - dokończenie.

Dolny Śląsk 2014-01-05 | 3liga.dzszach.pl
6 runda - dokończenie

Ostatni mecz i hit szóstej rundy Dolnośląskiej Ligii pomiędzy MUKS MDK Śródmieście a Hetmanem po zaciętej walce zakończył się remisem 2,5-2,5. Mimo iż formalnie gospodarzem był MUKS mecz został rozegrany w Hetmanie.

Relację ze spotkania przedstawił Krzysztof Puszczewicz (zawodnik Hetmana i autor serii e-book'ów o olimpiadach szachowych): 

Mecz był ciekawy i wyrównany. Dość szybko Hetman objął prowadzenie, gdyż Bęś precyzyjnie wykorzystał niefrasobliwą grę Chmielewskiego. Spory czas potem ciekawa walka Oszczanowski - Kolasiński w sytuacji, w której czarny hetman jest skazany na zagładę, kończy sie eleganckim wiecznym szachem. Hetman prowadzi 1,5:0,5, a na pozostałych szachownicach lekko przeważają szachiści Hetmana. Niestety, ładnie stojący Szczepaniak zbytnio redukuje materiał w partii z utalentowaną Korpalską i także tu pada remis. Następnie Kumala zdobywa piona w pojedynku z Dmochowską, ale różnokolorowe gońcie wieszczą pokojowe zakończenie gry. I rzeczywiście, chwile potem szachistka Śródmieścia ze skutkiem reklamuje trzykrotne powtórzenie pozycji. Zapowiada sie na minimalne zwycięstwo Hetmana, ale nieoczekiwanie na piątej szachownicy zawodnik Hetmana w wyrównanej pozycji, w partii z bardzo zdolnym juniorem Serneckim, podstawia piona, i po heroicznej obronie podpisuje kapitulację. Mecz Hetman - Śródmieście kończy się bojowym remisem, co skrzętnie opisuje wierny kibic zmagań ligowych :)

Mecz został przełożony z powodu udziału zawodników Śródmieścia w turnieju międzynarodowym w Guben, który był dla nich ważnym elementem przygotować do Mistrzostw Polski. Mogliśmy również obejrzeć transmisję - TUTAJ

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław