8 runda Dolnośląskiej Ligii Szachowej - 02.02.2014r.

Dolny Śląsk 2014-02-02 | 3liga.dzszach.pl
8 runda

Specyfiką Dolnośląskiej Ligii szachowej są rundy z meczami na szczycie przeplatane rundami niespodzianek. Takiej spodziewaliśmy się w Wołowie, gdzie WKSz podejmował lidera - wałbrzyski WOK. Gospodarze nie byli bez szans, ale gości poprowadził będący na fali Paweł Kowalczyk, który własnie przekroczył 2200 ELO. Wynik 2-3 i WOK umocnił się na pozycji lidera.

W Żarowie natomiast sensacja! Goniec ograł WKSz Hetmana!. Zobaczmy mecz z pozycji szefów drużyn:

Artur Adamek (Goniec Żarów): Cieszymy sie z pierwszej wygranej, na która czekaliśmy tak długo.

Daniel zagrał dobrą partię, po trochu zdobywając przewagę. Bardzo szybko wygrał Przemek Borowski, jego rywal źle przeliczył wymianę i niestety musiał poddać partię. Nasza wygrana mogła być wyższa, ale Marek Szmyd nie wyciągnął wygranej z przewagą 2 pionów przy różnokolorowych gońcach, co miało decydujące znaczenie przy ich końcowym wyniku.

Długo czekaliśmy na wygraną, ale była ona kwestią czasu. Nasza liga jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym.

Krzysztof Kolasiński (nowy klubowy szef szkolenia WKSz Hetmana). No cóż. Mecz nie układał się po naszej myśli. Stanisław Boćko szybko przegrał, Michał Bęś stał w absolutnym remisie, Olek Kumala na pograniczu przegranej, ja musiałem w nienajlepszej pozycji odrzucać możliwości remisowe i grać na wygraną, będąc chorym. Wolałbym tego meczu ze względu na nawał zajęć i przemęczenie nie grać. No, ale stało się. Bęś remis, Szczepaniak wygrał bez historii, ja stałem w niejasnej pozycji i patrząc na Kumalę, który miał przegrana, zacząłem znowu szukać drogi do wygranej i podstawiłem. A Kumala uratował remis dzięki przeciwnikowi. Graliśmy wszyscy słabo niestety. Wolałbym nie rozwodzić się nad tym meczem, źle ze się ułożył Trzeba po prostu jak najlepiej grac następne.

Podobnie trudami egzaminów tłumaczył się grający w Hetmanie Piotr Bienias. Jak widać coraz większe znaczenie ma rola zmienników. W poprzedniej rundzie problem ten uwidocznił się w Śródmieściu, teraz w Hetmanie. Ciekawe jakie rezerwy mają drużyny Radkowa i Wałbrzycha, które w następnej rundzie zmierza się w meczu na szczycie.