Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

9 runda Dolnośląskiej Ligi Szachowej - 16.02.2014r.

Dolny Śląsk 2014-02-02 | 3liga.dzszach.pl
9 runda

Mecz WOK-u Wałbrzych z Gieckiem Radków był meczem na szczycie. Wygrali goście: 1,5 - 3,5! Czy było to zwycięstwo dające zwycięstwo w lidze? Mimo że oba zespoły mają jeszcze trudnych przeciwników przed sobą, Giecek może pomału rezerwować hotel na II-ligowy zjazd, ale nie może wpłacać zaliczki, gdyż podrażniony Hetman pokonał WKSz Wołów 4-1, a MUKS MDK Śródmieście na wyjeździe Mewę Goliszów 3-2!

Kazimierz Szydełko relacjonuje przebieg meczu w Wałbrzychu:

 

Spotkanie Wałbrzycha i Radkowa to nie tylko walka o przewodnictwo w III  Lidze ale spotkanie uczestników, którzy w większości odgrywali istotną rolę w dawnym podziale administracyjnym w byłym województwie wałbrzyskim uzupełnionymi byłymi juniorami, a dzisiaj odgrywającymi istotne role w swoich klubach. Można je było określić jako byłe derby byłego województwa i spodziewać należało się zaciętego meczu. Tak do końca nie było, ponieważ  chyba bardziej byliśmy skoncentrowani w tym meczu i od drugiej godziny gry osiągnęliśmy przewagę na większości szachownic.

 W partii Piotr Rychlik – Sławomir Machlowski nie było emocji, zawodnicy szybko uprościli pozycje i powstała ciężko figurowa równa pozycja i szybko uzgodniono remis, który był nam na rękę, ponieważ w partii dawnych kolegów klubowych Patryka Kaniewskiego i Marcina Szydełko zawodnik Radkowski uzyskał wygraną pozycje końcową z figurą więcej.

Dużo emocji było na pierwszej szachownicy w partii Paweł Kowalczyk z Bartoszem Siembabem, ale ostanie spotkania tych zawodników kończyły się zwycięstwami Bartosza i tak też było dzisiaj, po prostu Paweł Kowalczyk bardzo odpowiada Siembabowi.

Po trzech partiach było 2,5 - 0,5 dla gości z Radkowa i to po partiach granych czarnymi.

Ustawiony dość szybko wynik ten spowodował lekkie rozluźnienie w naszych szeregach w dwóch pozostałych partiach granych białymi, w których Paweł Łaszewicz po walce musiał ratować się remisem przez powtórzenie pozycji z Jackiem Szewczykiem zdobywając remis na wagę zwycięstwa w tym meczu.

Po chwili Dariusz Gromczak grając bez piona  doprowadził do remisowej końcówki wieżowej z Robertem Kacprzakiem podwyższając wynik spotkania na 3,5-1,5.

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław