Dolnośląska Liga Szachowa - IV runda - 14.12.2014


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

Zdjęcie: MGKLSZ Parnas Oława - WKSz Wołów (fotorelacja)

Za nami IV runda ligi szachowej, po której już możemy pokusić się o pierwsze przymiarki do kandydatów do awansu i spadku.

W czołówce drużyny WKS Kopernik i MKS Pogoń Oleśnica z kompletem punktów oraz wrocławska Polonia. I tylko Oleśniczanie w tej grupie grają ubiegłorocznym składem. Czy sukcesy pozostałych zespołów czołówki, złożonych na potrzeby III ligi,  tkwią w ich nieprzewidywalności?

W dole tabeli bez punktów, co zaskakujące, drużyny Fabrycznej Wrocław i Wiszni Małej, które w poprzednim sezonie nie notowały tak słabych wyników.

Dziś chyba najbardziej zaskakujący wynik padł we wrocławskim Śródmieściu, które grając w wyłącznie juniorskim składzie, nie dało rady zawodnikom z Oleśnicy. Na uwagę zasługuje fakt, iż wśród zawodników MUKS-u wystąpiły aż trzy dziewczyny!

Komentarze do rundy poniżej.

Krzysztof Kolasiński (WKS Kopernik Wrocław) - komentarz "na gorąco": Mecz ułożył się po naszej myśli- na trzech ostatnich deskach od początku "staliśmy" lepiej i udało się to zrealizować. Na pierwszej szachownicy wynik się wahał, ale remi zdaje się być sprawiedliwym wynikiem. Na drugiej przeoczenie naszego zawodnika zmieniło kierunek partii, a przeciwnik pewnie to wykorzystał.

Filip Zombirt (Wrocławski KSz Hetman): Spotkanie z Wisznią było dla nas kolejnym z serii tych, które należy wygrać żeby mieć jeszcze cień szansy na awans do II Ligi. Teoretycznie byliśmy faworytami tego meczu, jednak historia nauczyła nas, że w tym sezonie nie jest łatwo przełożyć to na punkty w tabeli.
Pierwsze chwile pojedynku nie wskazywały na późniejszą dramaturgię. (więcej ...)
Ostateczny wynik 3:2, mimo iż dość wymęczony i uzyskany po twardym boju, należy jednak uznać za sukces dając naszej drużynie minimalne szanse na awans.