mds blitz 2021  FLAMPARK 2021

III Dolnośląska Liga Szachowa V runda - 11.01.2015


Dolny Śląsk 2014-10-26/2015-04-24

III LIGA | SERWIS TURNIEJOWY

 

W niedzielę odbyły się kolejne spotkania ligi dolnośląskiej. Najbardziej wyrównanego meczu należało spodziewać się w parze Debiut Przedwojów - Polonia Wrocław. I rzeczywiście gospodarze po zaciętym spotkaniu wygrali 3-2.

Z takimi "potęgami" szachowymi jak Polonia, Hetman czy Śródmieście Wrocław łatwiej gra się u siebie niż w ich siedzibach. W tym roku mamy wyrównaną drużynę bez słabych punktów. Mecz z Polonią nie zaczął się najlepiej, pozycje na szachownicach na początku były raczej lepsze u gości, ale stopniowo się to zmieniało i udało nam się doprowadzić do korzystnego dla nas rezultatu 3-2. Do tej pory przegraliśmy jeden mecz z Kopernikiem, tracimy dwa punkty do liderów. Do końca ligi jeszcze 6 spotkań, oceniam, że wszystko jest możliwe, duch w drużynie jest, myślę ze sprawimy jeszcze kilka niespodzianek - komentuje Wiesław Lipień.

 

Mecz liderów Pogoń Oleśnica - MDK Kopernik Wrocław został przełożony na 25.01.

W zaległym meczu II kolejki Śródmieście wygrywa 3,5:1,5 z Parnasem. Pewne zwycięstwo Agnieszki Dmochowskiej i Michała Hołowni dało prowadzenie 2:0 co ustawiło spotkanie. Jak podkreśla lider MUKSU - Wiesław Janocha - To duży krok do utrzymania się w 3 lidze. Jednakże w kontekście niedzielnego remisu Śródmieścia z wrocławskim Hetmanem zdanie to wydaje się nieco zachowawcze.

Fabryczni i Miedziani nie sprostali silniejszym przeciwnikom i chyba m.in między sobą rozstrzygać będą kwestie pozostania w lidze.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław