rubinstein2022      anderssen2022

III DSL: czołówka krystalizuje się

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

6 runda ligi dolnośląskiej przyniosła rozstrzygnięcia, po których mamy już dwie drużyny, które wyraźnie odskoczyły od pozostałych zespołów. Za prowadzącym Kopernikiem podąża Hetman. Fabryczna-Polonia bez zdobyczy punktowych, gdyż została powstrzymana przez Wieżę w najciekawszym pojedynku rundy.


Poloniści zdołali ugrać tylko dwa remisy, a efektowną wygraną pęgowian grający na pierwszej szachownicy Filip Dowgird skwitował: „Drużyna w końcu zagrała jak należy!”

Lider, wrocławski Kopernik, nie stracił nawet punktu meczowego. Wrocławski Hetman po ciężkim pojedynku wydarł zwycięstwo z coraz lepiej grającymi zawodnikami z Goliszowa. Po trzech godzinach gry na wszystkich szachownicach nikt nie osiągnął zdecydowanej przewagi, a o wyniku meczu decydowały nerwowe końcówki.

WKSz Hetman - Mewa Goliszów (fot. Marek Ścisły)

Śródmieście, bez zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Polski juniorów, padło łatwym łupem oławian: honorowy punkt zdobyła Agnieszka Dmochowska – również finalistka tegorocznych juniorskich Mistrzostw Polski. Niespodziewanie Łukasz Kłykow pokonał Wiesława Janochę i to jest druga z rzędu porażka drużynowego mistrza Polski seniorów z 1992r.


MUKS MDK Śródmieście - MGLKSz Parnas Oława (fot. Marek Ścisły)

Pierwszy punkt w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej zdobyli szachiści OKSiR Wisznia Mała. Remis 2.5-2.5 z doświadczoną drużyną GIECEK Radków to potwierdzenie, że w naszej lidze nie ma nic pewnego. 

Mecz UKS Debiut Przedwojów - GLKS Goniec Żarów przełożony na 07.02.2016

Załączniki:
Pobierz plik (IIIDSL_hetman.JPG)IIIDSL_hetman.JPG[ ]562 kB
Pobierz plik (IIIDSL_muks.JPG)IIIDSL_muks.JPG[ ]499 kB

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław