Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

III DLS: Wrocławski Klub Szachowy Kopernik zwycięża ligę z kompletem punktów!

Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY : III LIGA

Wrocławski Klub Szachowy Kopernik wygrywa - bez straty punktu - III Dolnoślaską Ligę szachową! Uczniowski Klub Sportowy Giecek Radków na miejscu drugim, a najmłodszy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Śródmieście Wrocław na miejscu trzecim!

 

W ostatniej kolejce III LIGI seniorów drużyna Kopernika, która zapewniła sobie sukces w lidze już w ósmej rundzie, wygrała z Mewą Goliszów, która zajmując ostatnie miejsce zachowała do końca sportową postawę i stanęła do nierównego pojedynku. Zespół Kopernika prowadzony przez będącego na fali Piotra Gołucha pokazała absolutną dominację w lidze. Jednocześnie zespół ten wykazał, iż sukces sportowy w drużynowych szachach możliwy jest przy odpowiednim doborze zawodników, ich determinacji i sprawnej organizacji.

Więcej emocji w lidze było na niższych pozycjach tabeli.


UKS Giecek Radków pokonał na wyjeździe w Pęgowie Więżę 3 - 2 i dzięki temu zajął drugie miejsce. Przegrana radkowian wyrzucała ich poza podium, ale pewna gra, którą radkowianie prezentowali szczególnie na niższych szachownicach przez całą ligę, zapewniła im końcowy sukces. Na szachownicach wygrali Paweł Łaszewicz z mistrzem międzynarodowym Jakubem Żeberskim, Roman Pyka z mistrzem FIDE Ryszardem Grosmanem oraz Kazimierz Szydełko z kandydatem na mistrza Edwardem Helaszkiem. Przegrali swoje partie Marcin Szydełko z Filipem Dowgirdem ( kandydat na mistrza) oraz Dariusz Gromczak z mistrzem FIDE Marianem Kwiecińskim.


MUKS MDK Śródmiescie Wrocław mając najmłodszy zespół w lidze i jeden z najniższych rankingów, zajął trzecie miejsce wyprzedzając wiele renomowanych ekip. Nic dziwnego, bowiem w drużynie tej grały medalistki niedawnych mistrzostw Polski juniorów i medalista nieco dawniejszych drużynowych mistrzostw Polski seniorów. W zespole tym osiagnięto też chyba największe indywidualne sukcesy. Maciej Korpalski i Michał Hołownia wypełnili normy kandydackie, a Adam Kawaler i Michał Hołownia uzyskali największe zyski rankingowe w całej 3. lidze (odpowiednio 114 i 111 pkt.)! W ostatniej rundzie wspomniane juniorki nie zagrały, ale siła zmienników i zmienniczek wystarczyła, aby pokonać wrocławskiego Hetmana.

 Medalistom serdecznie gratulujemy!

W dole tabeli bezpośrednie emocje zostały zastąpione emocjami korespondencyjnymi bowiem 11 kolejka rozegrywana była na raty. Drużyna Gońca Żarów rozegrała swój mecz już w marcu i z niecierpliwością czekała na pojedynek Pogoń Oleśnica z drużyną OKSiR Wisznia Mała. Pozbawiona szans na utrzymanie drużyna Wiszni postawiła duzy opór w Oleśnicy, ale nie zdołała wygrać. Remis w tym meczu spowodował, iż obie drużyny zostały wyprzedzone przez żarowian.

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław