Statystyki DZSzach
0
Klubów
0
Zawodników
kwiecień
.05
01.0510:0005(.05 5)18:00Złota Iglica Grupa A (liczona do FIDE), 1-5.05.2024.
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju szachowym ZŁOTA IGLICA 2024! Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa A (liczona do FIDE) [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com) Poniżej komunikat turnieju dla zawodników
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju szachowym ZŁOTA IGLICA 2024!
Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa A (liczona do FIDE) [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com)
Poniżej komunikat turnieju dla zawodników posiadających ranking FIDE lub ranking PZSzach 1800+:
1-5.05.2024
ORGANIZATOR:
· MUKS MDK Śródmieście Wrocław, sekcja szachowa MDK Śródmieście Wrocław.
MIEJSCE ZAWODÓW:
· Pracownia szachowa MDK Śródmieście, ul. Św. Antoniego 31 (domofon 37).
UCZESTNICTWO:
· W turnieju mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach. 1800+
oraz posiadacze rankingu FIDE w szachach klasycznych.
SYSTEM ROZGRYWEK I HARMONOGRAM:
· Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, granych tempem
60 minut na partię + 30 sekund na posunięcie.
· Harmonogram turnieju:
o Środa, 1.05.2024 (potwierdzenie udziału i opłata wpisowego): godz.11:30-11:50
o Środa, 1.05.2024 (I runda): godz.12:00, (II runda) : godz.16:00
o Czwartek, 02.05.2024 (III runda): godz. 16:30,
o Piątek 3.05.2024 (IV runda): godz.12:00, (V runda): godz.16:00
o Sobota 4.05.2024 (VI runda): godz.17:00
o Niedziela, 05.05.2024 (VII runda): godz. 16:00,
o Zakończenie: 5 minut po zakończeniu ostatniej partii. (zapewne ok. 19:00)
WPISOWE:
· Wpisowe wynosi 100 zł (zawodnicy MUKS MDK Śródmieście – 80 zł), płacone przelewem
do 26.04.2024 na konto klubu 05 1500 1067 1210 6005 5785 0000 w Santander Bank
lub 120 zł przelewem po tym terminie albo gotówką przed turniejem.
NAGRODY:
Pula nagród 1200 zł + nagrody rzeczowe (przy udziale min. 20 zawodników):
· I miejsce – 400 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 200 zł, IV miejsce – 150 zł
· Najlepsza kobieta – 150 zł
· Najlepszy junior i najlepsza juniorka do lat 14 – nagroda rzeczowa
· Nagrody nie są łączone
ZGŁOSZENIA:
· Zgłoszenia mailem na adres wieslawjanocha@poczta.onet.pl
· Liczba miejsc w grupie A ograniczona do 50 zawodników.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
· Maksymalne spóźnienie na partię wynosi 50 minut.
· Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE.
· Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora. Zawodnicy ubezpieczają się na koszt własny.
more
1 (środa) 10:00 - 5 (Niedziela) 18:00(GMT+00:00)
02.0510:0016:15Złota Iglica - Grupa C (Pierwszy Krok), 2.05.2024.
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju ZŁOTA IGLICA 2024. Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa C (Pierwszy Krok) [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com) Poniżej komunikat turnieju dla zawodników początkujących (bez
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju ZŁOTA IGLICA 2024.
Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa C (Pierwszy Krok) [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com)
Poniżej komunikat turnieju dla zawodników początkujących (bez kategorii i z V kategoriami):
2.05.2024
ORGANIZATOR:
· MUKS MDK Śródmieście Wrocław, sekcja szachowa MDK Śródmieście Wrocław.
MIEJSCE ZAWODÓW:
· Pracownia szachowa MDK Śródmieście, ul. Św. Antoniego 31 (domofon 37).
UCZESTNICTWO:
· W turnieju mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach. od 1000 do 1250,
czyli zawodniczki i zawodnicy bez kategorii i z V kategorią oraz zawodniczki z IV kategorią.
SYSTEM ROZGRYWEK I HARMONOGRAM:
· Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, granych tempem
30 minut na partię.
· Harmonogram turnieju:
o Czwartek, 2.05.2024 (potwierdzenie udziału i opłata wpisowego): godz. 9:30-9:50
o Czwartek, 2.05.2024 (1-6 rundy): godz. 10:00.
o Zakończenie: 5 minut po zakończeniu ostatniej partii. (zapewne ok. 15:30-16:00)
WPISOWE:
· Wpisowe wynosi 40 zł (zawodnicy MUKS MDK Śródmieście – 30 zł), płacone przelewem do 29.04.2024. na konto klubu 05 1500 1067 1210 6005 5785 0000 w Santander Bank
albo 50 zł przelewem po tym terminie lub gotówką przed turniejem.
NAGRODY:
· Nagrody rzeczowe i upominki dla wszystkich uczestników.
ZGŁOSZENIA:
· Zgłoszenia mailem na adres wieslawjanocha@poczta.onet.pl
(proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz ewentualnie posiadaną kategorię),
· Liczba miejsc w grupie C ograniczona do 50 zawodników.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
· Maksymalne spóźnienie na partię wynosi 20 minut.
· Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: średni Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, Progress.
· W turnieju będzie możliwość zdobycia V i IV kategorii.
· Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
more
(Czwartek) 10:00 - 16:15(GMT+00:00)
04.05(.05 4)10:0005(.05 5)18:00Złota Iglica Grupa B (rankingi 1250-1700), 4-5.05.2024
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju ZŁOTA IGLICA 2024. Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa B [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com) Poniżej komunikat turnieju dla zawodników i zawodniczek z kategoriami
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym turnieju ZŁOTA IGLICA 2024.
Serwis turniejowy: Turniej Złota Iglica 2024 – Grupa B [TOURNAMENT’S INFORMATION] (chessarbiter.com)
Poniżej komunikat turnieju dla zawodników i zawodniczek z kategoriami IV i III oraz zawodniczek z kategoriami II i II+:
4-5.05.2024
ORGANIZATOR:
· MUKS MDK Śródmieście Wrocław, sekcja szachowa MDK Śródmieście Wrocław.
MIEJSCE ZAWODÓW:
· Pracownia szachowa MDK Śródmieście, ul. Św. Antoniego 31 (domofon 37).
UCZESTNICTWO:
· W turnieju mogą zagrać zawodnicy z rankingiem PZSzach. od 1250 do 1700,
czyli zawodnicy z IV i III kategorią oraz zawodniczki z IV, III, II lub II+ kategorią kobiecą.
SYSTEM ROZGRYWEK I HARMONOGRAM:
· Zawody zostaną rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, granych tempem
60 minut na partię.
· Harmonogram turnieju:
o Sobota, 4.05.2024 (potwierdzenie udziału i opłata wpisowego): godz. 8:30-8:50
o Sobota, 4.05.2024 (1-2 rundy): godz. 9:00, (rundy 3-4): 13:00.
o Niedziela, 5.05.2024 (5-7 rundy): godz. 9:00.
o Zakończenie: 5 minut po zakończeniu ostatniej partii. (zapewne ok. 15:00)
WPISOWE:
· Wpisowe wynosi 60 zł (zawodnicy MUKS MDK Śródmieście – 40 zł), płacone przelewem do 29.04.2024. na konto klubu 05 1500 1067 1210 6005 5785 0000 w Santander Bank
albo 80 zł przelewem po tym terminie lub gotówką przed turniejem.
NAGRODY:
Pula nagród wynosi 750 zł + nagrody rzeczowe (przy udziale min. 20 zawodników):
· I miejsce – 200 zł, II miejsce – 150 zł, III-IV – 100 zł
· Najlepszy zawodnik z rankingiem do 1400 – 100 zł
· Najlepsza kobieta – 100 zł
· Najlepszy junior i najlepsza juniorka do lat 14 – nagroda rzeczowa
· Nagrody nie są łączone
ZGŁOSZENIA:
· Zgłoszenia proszę przesyłać mailowo na wieslawjanocha@poczta.onet.pl (proszę podać imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kategorię),
· Liczba miejsc w grupie B ograniczona do 50 zawodników.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
· Maksymalne spóźnienie na partię wynosi 30 minut.
· Obowiązują aktualne przepisy gry FIDE. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza: średni Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, Progress.
· W turnieju będzie możliwość zdobycia III i II kategorii oraz normy na I kategorię kobiecą.
· Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora.
more
4 (Sobota) 10:00 - 5 (Niedziela) 18:00(GMT+00:00)
11.0509:0016:00Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego, Mistrzostwa Powiatu LZS
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Powiatowe Eliminacje LZS w Szachach Indywidualnych Szymanów, 11.05.2024 CEL Wyłonienie mistrzów powiatu trzebnickiego w kategorii open i juniorów Wyłonienie zawodników awansujących do finału dolnośląskiego LZS ORGANIZATORZY Biały Król Wisznia
Otwarte Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego
Powiatowe Eliminacje LZS w Szachach Indywidualnych
Szymanów, 11.05.2024
Wyłonienie mistrzów powiatu trzebnickiego w kategorii open i juniorów
Wyłonienie zawodników awansujących do finału dolnośląskiego LZS
Biały Król Wisznia Mała
Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Trzebnicy
Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej
III. MIEJSCE I TERMIN:
Miejsce: Świetlica Wiejska w Szymanowie, Lipowa 1
Termin: sobota, 11 maja 2024 r. – rozpoczęcie o godz. 10.00, potwierdzenie udziału do godz. 9.45
OTWARCIE o godz. 10.00
I runda – godz. 10.10
ZAKOŃCZENIE ok. godz. 15.30
Grupa open + juniorzy starsi (2006-2008)
9 rund tempem 10’+5″ systemem szwajcarskim
Turniej będzie zgłoszony do rankingu FIDE w szachach szybkich.
W grupie mogą wziąć udział młodsi zawodnicy, nie będą jednak wówczas klasyfikowani w LZS.
Grupa juniorów młodszych (2009-2011) i młodzików (2012 i młodsi)
6 rund tempem 20’+10″ systemem szwajcarskim
Możliwość zdobycia V i IV kategorii szachowej
O kolejności miejsc we wszystkich grupach decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku równej liczby punkty pomocnicze wg kolejności: 1) Bucholtz skrócony, 2) Bucholtz pełny, 3) Progres, 4) liczba zwycięstw.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są poprzez serwisy turniejowe: open+ juniorzy starsi- https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5152356482678784 oraz juniorzy młodsi+ młodzicy – https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5075339330453504 lub na maila organizatora lukasz.butkiewicz@dzszach.pl do dnia 9 maja 2024 lub osobiście do 9:45 w dniu zawodów. Wpisowe do turnieju wynosi 30zł, niezależnie od grupy turniejowej. Zwolnieni z wpisowego zawodnicy z tytułem GM/WGM i IM/WIM. Ilość miejsc łącznie w obu grupach ograniczona do 80- decyduje kolejność zgłoszeń!
VII. NAGRODY:
Turniej seniorzy+ juniorzy starsi
W klasyfikacji generalnej:
Nagrody dodatkowe wypłacane w następującej kolejności:
W klasyfikacji kobiet
W klasyfikacji osób niepełnosprawnych
W klasyfikacji seniorów(55+)
W klasyfikacji do rankingu 2000:
W klasyfikacji do rankingu 1800:
W klasyfikacji zawodników powiatu trzebnickiego (mieszkaniec lub reprezentant klubu)
Najlepszy junior
MOŻNA UZYSKAĆ TYLKO JEDNĄ Z WYMIENIONYCH WYŻEJ NAGRÓD
W grupie juniorów młodszych i młodzików nagrody rzeczowe za 3 pierwsze miejsca, dla najlepszej dziewczyny i najlepszego nienagrodzonego zawodnika z powiatu trzebnickiego. W grupie junior młodszy+ młodzicy do wygrania dofinansowanie do obozu szachowego przy 60 Memoriale Akiby Rubinsteina w Polanicy-Zdroju. Uzyskują je zawodnicy wyłącznie z powiatu trzebnickiego, kolejno:
najlepszy zawodnik i zawodniczka, oraz najlepszy młodzik (do lat 12)
VIII. KLASYFIKACJA LZS
Dotyczy wyłącznie mieszkańców lub reprezentantów klubów z powiatu trzebnickiego.
W każdej z niżej wymienionych kategorii( osobno kobiety/dziewczyny, mężczyźni/chłopcy) 2 najlepszych zawodników uzyska awans do finału wojewódzkiego. Ponadto nagrody honorowe (statuetki, medale, dyplomy) dla 3 najlepszych zawodników w każdej kategorii.
Na miejscu dostępne będą kawa oraz herbata oraz drobny poczęstunek, a także ciepły posiłek po jednej z rund.
W turnieju obowiązują aktualne przepisy gry FIDE i Kodeks Szachowy PZSzach 2005 r. z późniejszymi zmianami. Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji niniejszego Regulaminu i podjęcia decyzji dotyczących spraw technicznych.
Udział w turnieju jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii.
Sędzia Główny – Aleksander Sokólski
ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW POWIATU TRZEBNICKIEGO
more
(Sobota) 09:00 - 16:00(GMT+02:00)
czerwiec
15.0609:0916:09Spotkania przy szachownicy 50+ w KS AZS Wratislavia
„Spotkania przy szachownicy 50+ w KS AZS Wratislavia” Wrocław, 15 czerwca 2024r. Cel: Integracja i aktywizacja osób 50+ ; Organizator: KS AZS Wratislavia, przy wsparciu Gminy Wrocław; (zadanie dofinansowane ze środków Gminy
„Spotkania przy szachownicy 50+ w KS AZS Wratislavia”
Wrocław, 15 czerwca 2024r.
(zadanie dofinansowane ze środków Gminy Wrocław)
(IM, GM, WIM, WGM, osoby urodzone w roku 1943 r. i wcześniej – zwolnione z wpisowego)
I miejsce 300 zł ; II miejsce 200 zł ; III miejsce 100 zł
Nagrody specjalne:
Nagrody nie mogą być łączone. W klasyfikacji generalnej 10 % zawodników otrzymuje nagrody. Nagrody specjalne będą przyznawane w kategoriach, w których wystąpi minimum 3 zawodników.
more
(Sobota) 09:09 - 16:09(GMT+00:00)