Oławskie Grand Prix Juniorów 2021

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY cyklu turniejów szachowych „Oławskie Grand Prix Juniorów” 2021

ORGANIZATOR:

  • Klub MGLKS Parnas Oława
  • Instruktor Szachowy Łukasz Kłykow

CEL CYKLU:

  • popularyzacja sportu szachowego i promocja szachów,
  • podnoszenie umiejętności szachowych dzieci i młodzieży w Oławie i na całym świecie,

TERMIN I MIEJSCE:

W ramach cyklu zostaną rozegrane 4 internetowe turnieje szachów szybkich. Odbędą się one na platformie LICHESS.ORG w terminach:

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszeń do turniejów można dokonać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie pod numerem 600-058-027 lub bezpośrednio na stronie Lichess (kontakt: wookash_888). Aby wziąć udział w turniejach należy dołączyć do dedykowanej Cyklowi grupy na Lichess.org: https://lichess.org/team/oawskie-grand-prix-juniorow-2020; Zgłoszenie akcesu do grupy jest równoznaczne ze zgłoszeniem do turniejów. UWAGA! Osoby, które są już członkami grupy nie muszą się zgłaszać!

            UWAGA! Uprzejmie prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie chęci udziału. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, nick na Lichess. Dziękujemy! :)

SYSTEM ROZGRYWEK:

Będzie jedna grupa, z osobnymi klasyfikacjami w grupach wiekowych.

Turnieje pierwszy i trzeci zostaną rozegrane przez 2,5 godziny systemem „Arena” (gramy tyle partii, ile zdążymy, za zwycięstwo są 2 punkty, za remis 1, za przegraną 0, przy czym za trzecie i kolejne zwycięstwa z rzędu przyznawane są 4 punkty; można dołączać oraz kończyć udział w dowolnym momencie). Ponadto, w trzecim turnieju będzie możliwość korzystania z funkcji „Berserk”(grający otrzymuje 5 minut na całą partię, jednak dostaje dodatkowy punkt za remis lub wygraną).

Turnieje drugi i czwarty zostaną rozegrane na dystansie 7 rund systemem szwajcarskim.

PRZEWIDYWANE KLASYFIKACJE W GRUPACH WIEKOWYCH:

⚫Grupa Najmłodszych (do 6 lat).

⚫Grupa Skrzatów (do 8 lat).

⚫Grupa Młodzików (do 10 lat),

⚫Grupa Juniorów Młodszych (do 14 lat),

⚫Grupa Juniorów Starszych (do 18 lat)

⚫Najlepsze Dziewczynki (zarówno w ogóle jak i w grupach wiekowych),

TEMPO GRY:

  • 10 minut na partię dla każdego zawodnika plus dodatkowo 5 sekund za każdy wykonany ruch.

ZASADY KLASYFIKACJI GENERALNEJ CYKLU:

We wszystkich grupach wiekowych prowadzona będzie klasyfikacja generalna. W klasyfikacji generalnej punktowane będą miejsca w pierwszej dziesiątce wg zasady 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce –9 punktów, ... , 10 miejsce –1 punkt. W klasyfikacji grup wiekowych – 1 miejsce – 5 punktów, 2 miejsce – 4 punkty, ... , 5 miejsce –1 punkt. Do klasyfikacji generalnej będą się liczyły 3 najlepsze wyniki. Zwycięzcami klasyfikacji będą zdobywcy największej ilości punktów za zajęte miejsca w trzech najlepszych turniejach. W przypadku równej ilości punktów, punktację pomocniczą stanowić będą kolejno: ilości punktów za zajęte miejsca we wszystkich czterech turniejach, ilość punktów za zajęte miejsca w turniejach szwajcarskich (drugi i czwarty turniej), najwyższe zajęte miejsce (jeśli pierwsze to również ilość zwycięstw w pojedynczych turniejach), historia bezpośrednich pojedynków, wynik w ostatnim turnieju, dogrywka tempem 3'+2'' z ewentualnym „armageddonem”.

Podsumowanie całego cyklu odbędzie się w ramach ostatniego turnieju.

WPISOWE I INNE OPŁATY:

Do turniejów cyklu nie ma wpisowego.

NAGRODY ZA CAŁY CYKL:

  • Dla Zwycięzców wszystkich klasyfikacji nagrody rzeczowe związane z tematyką szachową. Ponadto postaramy się w miarę możliwości nagrodzić jak najwięcej uczestników Cyklu. Ostateczna ilość nagród zostanie podana przed ostatnim turniejem.
  • Nagrody dla co najmniej pięciorga najmłodszych uczestników Cyklu.
  • Nagrody będą przekazywane osobiście przez Organizatorów lub wysyłane pocztą.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

  • W turnieju obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego PZSzach dla szachów szybkich. Kojarzenie zgodne z algorytmami Lichess.org
  • Udział w turnieju jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb turnieju (publikacja wyników, sprawozdawczość) organizowanego przez Ośrodek Kultury w Oławie (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U. z 1997 r. Nr 133 poz.883 z póź.zm.), a także zgodą na nieodpłatne utrwalenie i rozpowszechnienie wizerunku w formie fotografii analogowej i cyfrowej w celach promocyjnych Klubu MGLKS Parnas Oława.

Serdecznie zapraszamy! :)

Załączniki:
Pobierz plik (OGPJ 2021.pdf)OGPJ 2021.pdf[ ]88 kB

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław