Wysokie miejsca dolnoślązaków w Pucharze Polski

W formule eliminacje systemem szwajcarskim i faza finałowa dla najlepszych 16 zawodników rozgrywana pucharowo odbył się w Opolu pierwszy turniej z cyklu o Puchar Polski. Zwyciężył Igor Janik, a tuż za nim finiszowali zawodnicy związani z naszym województwem. Finałowym rywalem Igora był Wojciech Moranda (Wieża Pęgów), a na półfinale swój występ zakończyli Łukasz Cyborowski (Legnica, Wrzos Międzyborów) i Paweł Jaracz (Jelenia Góra, Baszta Żnin). W finałowej 16 znaleźli się również Marcin Tazbir (Polonia Wrocław), Aleksander Hnydiuk (Wieża Pęgów) i Paweł Kowalczyk (Wałbrzych, Rodło Opole).
Dla zawodników którzy nie dostali się do fazy pucharowej zoorganizowano dzisiaj turniej szachów błyskawicznych. Znakomicie spisał się w nim Damian Baliński (Pogoń Oleśnica)występując z 29 nr startowym zajął 4 miejsce! Oczko niżej uplasował się Kamil Stachowiak (Polonia Wrocław). Czołową 10 zamknął Maurycy Żerebiec (Polonia Wrocław), który podobnie jak Damian wyprzedził wielu znacznie bardziej utytułowanych przeciwników. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym turnieju z cyklu.