Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Walne Zebranie Delegatów DZSzach

Uchwałą Zarządu DZSzach na dzień 2.06.2019 zwołane zostały:

  • Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zebranie Delegatów 
  • Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów, zwołane w celu wyboru delegatów na WZD PZSzach

Obrady odbędą się w Hotelu Europejskim - ul. Piłsudskiego 88 Wrocław od godz. 10:00

Lista delegatów zostanie opublikowana na stronie związku. Liczba delegatów przysługująca każdemu z klubów w załączniku. 

Załączniki:
Pobierz plik (WZD-1-zal2a-mandaty.pdf)WZD-1-zal2a-mandaty.pdf[ ]236 kB

Zmiany w Zarządzie Związku

W dniu 4 listopada złożyłem rezygnację z dniem 31.12.2018 z funkcji Prezesa Związku. Niestety obecne obowiązki zawodowe nie pozwalają mi na pełnienie tej wymagającej znacznego zaangażowania funkcji.

Zgodnie z Uchwałą Zarządu i Statutem Związku nowym Prezesem został wybrany jednogłośnie kolega Łukasz Butkiewicz.

Dziękuję wszystkim za współpracę i lata działalności oraz pracy (jako Prezes Związku od 10.01.2009 r) na rzecz dolnośląskich szachów i jednocześnie, aby zachować jak największą ciągłość w działalności Związku, pozostaję nadal w Zarządzie zajmując się sprawami młodzieżowymi, technicznymi oraz promocją.

Dominik Kulaś

IV liga wrocławsko-podwrocławska

W tym roku do rozgrywek zgłosiło się aż 20 drużyn! Ich listę ( w kolejności zgłoszeń) można sprawdzić na powstałym już serwisie turniejowym: 
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_6202/results.html?l=pl&tb=201_.

Sędzią ligi będzie Artur Adamek- tel. 607124166. System rozgrywek analogiczny jak w zeszłym roku, z tym że 2 zjazdy więcej. Terminy takie same jak w III lidze, wykluczając 14.10 i zamieniając 9.12 na 10.03. Mecz w parze należy rozegrać do 17.11 włącznie, zalecany termin 28.10( tak jak 2 runda III ligi). Losowanie numerów startowych w najbliższy czwartek 11.10 o godzinie 19 w GRRAMY BAR, Wrocław ul. Henryka Pobożnego 3. Obecność nie jest obowiązkowa, ale zapraszamy serdecznie przedstawicieli drużyn. Termin zgłoszenia składów- 22.10. Bezpośrednio po losowaniu odbędzie się cykliczny turniej szachów błyskawicznych. 

Zmarł ś. † p. Piotr Jagieła.

trener pj1

4 lipca zmarł nagle nasz kolega Piotr Jagieła - zawodnik, sędzia klasy państwowej, długoletni działacz szachowy działający w środowisku osób niepełnosprawnych i zawsze dbający o ich sprawy.

Pogrzeb odbedzie się na Cmentarzu Osobowickim w piątek 6 lipca o godz. 10:00

Cześć Jego Pamięci.

Ewidencja, Klasyfikacja, Ranking, Licencje zawodników dolnośląskich

Wszelkie dokumenty dotyczące ewidencji, klasyfikacji, rankingu i licencji proszę od 24 maja 2018 przesyłać wyłącznie na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do której dostęp posiada Administrator Wojewódzki Centralnego Rejestru Członków Polskiego Związku Szachowego lub dostarczać bezpośrednio do Administratora Wojewódzkiego.

Dolnośląski Związek Szachowy wyznaczył w 2017 r. Administratora Wojewódzkiego w Centralnym Rejestrze, którym na mocy umowy podpisanej z Polskim Związkiem Szachowym jest kol. Rafał Siwik, posiadający pełne uprawnienia w wojewódzkim (dolnośląskie) zakresie prowadzenia w Centralnym Rejestrze ewidencji, rankingu i klasyfikacji zawodników oraz danych sędziowskich, instruktorów i trenerów.

Czytaj więcej: Ewidencja, Klasyfikacja, Ranking, Licencje zawodników dolnośląskich

Opłata dla zawodników niezrzeszonych w klubach

Informujemy, iż Zarząd PZSzach podjął uchwałę o zawieszeniu do 31.03.2018 opłaty 200 zł dla zawodników niezrzeszonych w klubach -> http://pzszach.pl/2018/02/22/kof-nr-12018/ . W tym czasie zostanie wypracowana i opublikowana lista wyjątków od tego punktu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych klubów szachowych i zapisania się do wybranego -> wykaz w zakładce DZSZACH.

Opłaty sędziowskie, uprawnienia do sędziowania turniejów klasyfikacyjnych i FIDE

Przypominamy, iż zgodnie z przepisami PZSZach (http://pliki.pzszach.pl/docs/kof/2018/kof_1_2018.pdf) tylko sędzia posiadający opłaconą opłatę roczną i licencyjną jest uprawniony do prowadzenia turniejów szachowych.

Klasa sędziowska Wysokość opłaty (w PLN)

  • sędzia klasy międzynarodowej (IA, FA) 70
  • sędzia klasy centralnej (P, I) 60
  • sędzia klasy okręgowej (II, III) 50

Sędzia, który nie uiści opłaty rocznej, odpowiadającej jego klasie, nie ma uprawnień do prowadzenia zawodów w 2018 r. Organizator, który powierzy prowadzenie zawodów sędziemu bez licencji i rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania, naraża zawodników na straty wynikające z nieuwzględnienia turnieju przez KEKiR PZSzach w celach klasyfikacyjno-rankingowych oraz nieprzekazania sprawozdania i wniosków na tytuły do FIDE.

Wszyscy sędziowie wymienieni w sprawozdaniu sędziowskim turnieju podlegającemu ocenie rankingowej FIDE muszą mieć ważną licencję sędziowską FIDE.

Sędzia główny zawodów ma obowiązek poinformowania uczestników, w trakcie odprawy technicznej lub otwarcia, że skład sędziowski jest uprawniony do prowadzenia zawodów (tj., że sędziowie posiadają ważną licencję PZSzach oraz uregulowali roczną opłatę uprawniającą do sędziowania zawodów w 2018 roku).

Sędzia posiadający tytuł członka honorowego PZSzach jest zwolniony z rocznej opłaty uprawniającej do sędziowania zawodów w 2018 roku.

Sędziowie klas IA, FA, P, I obowiązani są dokonać opłaty bezpośrednio na konto PZSzach, pozostali na konto DZSzach.

 

Opłaty można zweryfikować w Centralnym Rejestrze PZSzach http://www.cr-pzszach.pl/ew/news.php lub w biurze DZSzach (e-mail).

Organizacja III Dolnośląskiej Ligi Juniorów 2018

Dolnośląski Związek Szachowy prosi  o zglaszanie się chętnych podmiotów do organizacji zawodów III Dolnośląskiej Ligi Juniorów w szachach.

Termin - 20-22 kwiecień

Miejsce - Dolny Śląsk

Wymagania stawiane organizatorowi: zapewnienie 120 miejsc noclegowych w pokojach 2,3 4 os., sali gry na 120 osób (20 drużyn), całodziennego wyżywienia, obsługi organizacyjnej

DSzach zapewnia: sprzęt, sędziego głównego, pokrycie kosztów organizacyjnych. Obowiązuje Regulamin z roku 2017. Komunikat DLJ2017.

Chętnych prosimy o zglaszanie się bezpośrednio do Prezesa Związku: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław