Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Szachiści grają dla Polonii 2013

Zarząd Polskiego Związku Szachowego pragnie zaprosić państwa do wzięcia udziału w akcji "Szachiści grają dla Polonii 2013". Głównym celem akcji jest pozyskanie środków finansowych na rzecz zaproszenia dzieci Polaków z zagranicy na obóz szachowy „Wakacje z szachami 2014”, oraz promocji szachów w lokalnych społecznościach i integracji środowiska szachowego. Formuła turnieju jest absolutnie dowolna (najczęściej są to szachy szybkie, bądź błyskawiczne) i Polski Związek Szachowy nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w ramach organizacji turnieju. Każdy organizator turnieju, który wpłaci na rzecz Akcji co najmniej 250 zł, nabywa prawo do oddelegowania dwójki dzieci do lat 12 wraz z opiekunem do Finału akcji rozegranego w I kwartale 2014 roku. Dzieci powinny być różnych płci. Polski Związek Szachowy prosi jedynie o wcześniejsze przesłanie komunikatu turnieju, oraz sprawozdanie z turnieju ze zdjęciami. Po dokładniejsze informacje uprzejmie proszę o wejście na stronę internetową http://szachiscigrajadlapolonii.pl/, lub kontakt z biurem PZSZACH.

Walne Zebranie Sprawozdawcze DZSZACH

Zgodnie z zapisami Statutu Związku, Zarząd DZSZACH, zgodnie z Uchwałą Zarządu z dn. 4.11.2013 r. zwołuje na dzień 14 grudnia 2013 r.  Sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów. O miejscu i godzinach poinformujemy osobnym komunikatem.

Za Zarząd DZSZACH

Dominik Kulaś

 

Instruktor i trener szachowy - propozycja wymagań

http://pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=2194

Szanowni Państwo,

W związku z licznymi uwagami dotyczącymi wymogów na instruktora i trenera szachowego wskazującymi na nieuwzględnienie pewnych istotnych czynników prosimy potraktowanie poniższej propozycji jako roboczej. Prace nad tym dokumentem będą jeszcze trwały, a o ich wyniku Państwa poinformujemy.
Każdy zainteresowany może zgłosić swoje uwagi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Piotr Murdzia
14.10.2013

Czytaj więcej: Instruktor i trener szachowy - propozycja wymagań

Wyjazd do Olsztyna

 
Wielkimi krokami zbliża się wyjazd do Olsztyna. Osoby, które wybierają się pociągiem (lista w załączeniu) proszone są o wcześniejsze przybycie na dworzec (wyjazd jest o 8.51, więc proszę być o 8.30 na peronie). Pieniądze za bilety (31 zł junior, 43 dorosły) zbiorę od Państwa ja w dniu wyjazdu w pociągu, bilet zakupię wcześniej.
 
Wiceprezes ds. Młodzieżowych
Olga Lisowska
Załączniki:
Pobierz plik (mpjbis-lista.pdf)mpjbis-lista.pdf[ ]122 kB

Refinansowanie udziału w MPJ w Sz i B

Środki przeznaczone na nagrody za MPJ w szachach szybkich i błyskawicznych to 7000 zł. Zostaną one podzielone na podstawie wyników MPJ w szachach szybkich i błyskawicznych wg. zdobytych punktów wg. punktacji ministerialnej. Wartość jednego punktu będzie obliczana ze wzoru: 7000 zł/(suma punktów zdobytych przez zawodników z DS)


Środki za nagrody mogą być wydane przez kluby (w szczególnych przypadkach uprawnionych zawodników) do 15.11.2013.

Koszty które można pokryć z dotacji:
- Noclegi i Wyżywienie na zawodach - (konieczny regon wystawcy rachunku)
- Wpisowe do zawodów (zgodnie z komunikatem)
- Obsługa instruktorska (konieczny dziennik wypełniony przez trenera)
- w razie pytań proszę dzwonić Piotr Klukiewicz 724-232-138

Pozdrawiam Piotr Klukiewicz

Zmiany w składzie zarządu DZSZACH

Na zebraniu w dniu 5 lipca powołano nowych członków zarządu:

1. Olgę Lisowską na funkcję wiceprezesa d/s młodzieżowych

2. Marka Ścisłego na funkcję Prezesa podokręgu wrocławskiego i członka zarządu d/s promocji i kontaktów z Partnerami

3. Aleksandra Sokólskiego na funkcję wiceprezesa d/s sportowych.

Jednocześnie z członkostwa w zarządzie zrezygnowali: Ryszard Korpalski i Michał Luch, którym serdecznie dziękujemy za dotychczasową pracę.

Czytaj więcej: Zmiany w składzie zarządu DZSZACH

MPJ Szybkie i Błyskawiczne Olsztyn 1-4.08.2013

Podobnie jak w ubiegłych latach DZSZACH będzie dofinansowywał start w MPJ SziB. Szczegóły zostaną opublikowane po 5 lipca.

Niestety tegoroczne MPJ w szybkich i błyskawicznych odbywają nie dość, że w Olsztynie to jeszcze tylko 1,5 dnia po zakończeniu lig juniorskich. Ta fatalna także dla nas decyzja poprzedniego zarządu PZSZACH powoduje, iż sprawy komunikacyjne są dla nas bardzo istotne. Z tego powodu DZSZACH planuje zarezerwować wagon bezpośredni na podróż pociągiem do Olsztyna i podróż powrotną. Niestety do dnia dzisiejszego nie mamy żadnej informacji od klubów czy zawodników. Ponieważ czasu jest już bardzo mało, a rezerwacji trzeba dokonać wcześniej, prosimy o pilne zgłaszanie do czwartku 27 wtorku 2 lipca czerwca chęci skorzystanie z takiego środka transportu. Zgłoszenia przyjmuje Prezes Związku pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Szczegóły połączeń poniżej.

mapa okolic Wrocław Główny
mapa okolic Olsztyn Główny
31.07.13 odj.
przyj.
08:51
16:23
bezpośredni  IR 65114
mapa okolic Olsztyn Główny
mapa okolic Wrocław Główny
04.08.13 odj.
przyj.
14:11
23:32
  1 przesiadka TLK58103TLK56100

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław