Komunikaty związkowe

Komunikaty Zarządu, Prezydium Zarządu lub inne związane z bieżącą działalnością i sytuacją Związku

Nowy Zarząd PZSZACH i Walne Zebranie Delegatów PZSZACH

Nowym prezesem Polskiego Związku Szachowego został Tomasz Delega, który w poprzednim zarządzie sprawował funkcję wiceprezesa i sekretarza generalnego. Za kandydaturą Tomasza Delegi głosowało 51 delegatów, przeciw – 9, a 4 delegatów wstrzymało się od głosu. Tomaszu gratulujemy wyboru i życzymy samych sukcesów i trafnych decyzji. Dolnośląski Związek ma swoich dwóch przedstawicieli w nowych organach PZSZACH - Aleksandra Sokólskiego w Zarządzie i Rafała Siwika w Komisji Rewizyjnej.

Jednocześnie dziękujemy ustępującemu Zarządowi oraz składamy serdeczne podziękowania dla byłego Prezesa PZSZACH Tomasza Sielickiego za owocną działalność i wprowadzenie nowej jakości do polskich szachów.

Czytaj więcej: Nowy Zarząd PZSZACH i Walne Zebranie Delegatów PZSZACH

Delegaci DZSZACH na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Delegatami DZSZACH zostali:
1. Klukiewicz Piotr
2. Kulaś Dominik
3. Siwik Rafał
4. Sokólski Aleksander
5. Gałażewski Waldemar

Delegatami rezerwowymi zostali:
1. Czyż Artur
2. Pociejowski Ernest
3. Stępień Marcin

Głosowało 11 osób z 14 uprawnionych. Oddano 11 głosów ważnych

Podpisano: Dominik Kulaś


Czytaj więcej: Delegaci DZSZACH na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Szachy w Szkole na Dolnym Śląsku - program pilotażowy, II Konferencja

Ponad 260 przedstawicieli szkół i samorządów z całego Dolnego Śląska pojawiło się w czwartek 16 maja w AUli Głównej Politechniki na specjalnej konferencji poświęconej programowi „Szachy w szkole na Dolnym Śląsku”. Inicjatywa realizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty, Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, Dolnośląskim Związkiem Szachowym. O szczegółach projektu opowiadali: marszałek Rafał Jurkowlaniec, Joanna Berdzik - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Elżbieta Pawłowicz - Dolnośląski Kurator Oświaty i Piotr Borys - poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Małgorzata Bacia - Dyrektor DODN we Wrocławiu oraz Dominik Kulaś Prezes DZSZACH.

http://www.umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/single-view/artykul/szachy-w-szkole-program-pilotazowy/

www.szachywszkole.wroclaw.pl   www.szachywszkole.com.pl

Wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Zarząd PZSZACH wyznaczył 16.06.2013 jako termin Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZSzach. W związku z tym Zarząd DZSZACH ogłasza wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach.

Kandydatów na delegatów należy zgłaszać do biura związku w terminie do 24.05.2013 r. zgodnie z poniżej zamieszczonymi zasadami, zawartymi w Uchwale Zarządu DZSZACH z dnia 12.05.2013 r.

Czytaj więcej: Wybory delegatów na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZSzach

Program edukacyjny "Młodzi Dolnoślązacy grają w szachy"

Zapraszamy do zapoznania się z programem edukacyjnym Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i DODN.

 

Jednostki te zapraszają dyrektorów szkół i placówek wszystkich etapów  edukacyjnych z terenu Dolnego Śląska do udziału w Programie edukacyjnym: „Młodzi Dolnoślązacy grają w szachy”.

 

Program edukacyjny będzie realizowany przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu i jest skierowany do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych. Program zakłada nieodpłatne przeszkolenie ok. 100 nauczycieli, którzy będą ze swoim uczniami prowadzić zajęcia gry w szachy.

http://www.szachywszkole.wroclaw.pl/

Hetmany 2012 - nagrody PZSZACH rozdane!

13 kwietnia 2013 w Chorzowie podczas otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski odbyła się gala Hetmanów, podczas której wręczone zostały statuetki za najwybitniejsze osiągnięcia 2012 roku.

Za Całokształt Działalności uhonorowany został Wojciech Zawadzki - poprzedni prezes DZSZACH, działacz, organizator, dziennikarz, wydawca, sponsor, z zamiłowania fotograf i kolekcjoner akcesoriów szachowych, a także ojciec trojga znanych szachistów - Magdaleny i Stanisława i naszej arcymistrzyni Jolanty Zawadzkiej. Wojtku, serdecznie gratulujemy!

W kategorii Zawodniczka Roku zwyciężyła nasza arcymistrzyni Jolanta Zawadzka, wychowanka MUKS MDK Śródmieście Wrocław, trenerów Krzysztofa Krupy i Michała Kisłowa, obecnie zawodniczka KSz Polonii Wrocław
W kategorii Klub Roku wygrała KSz Polonia Wrocław.
W kategorii Trener Roku laureatem Hetmana został Leszek Ostrowski - znakomity szkoleniowiec, pracujący m.in. z  Janem-Krzysztofem Dudą.

Wielkie gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Więcej informacji -> http://pzszach.org.pl/index.php?idm2=173&idn=2040

Czytaj więcej: Hetmany 2012 - nagrody PZSZACH rozdane!

Zaległości w opłatach ligowych - wpisowe i opłaty k-r w III i IV ligach seniorów

Rozgrywki ligowe zbliżają się do końca. Niestety wiele drużyn nie uregulowało należnych opłat: wpisowego i opłat klasyfikacyjno-rankingowych. Prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległości do 25 marca 2013 r. Brak opłat może niestety spowodować zgodnie z regulaminami lig różne konsekwencje, a w ostateczności nawet nie wysłanie ich wyników do oceny rankingowej PZSZACH i FIDE.

Wpłaty wyłącznie na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego.

Informacje o zaległościach można uzyskać w biurze oraz u sędziów rozgrywek.

Zgodnie z regulaminami lig:

III Liga:

1.         Każda drużyna zgłoszona do mistrzostw jest obowiązana opłacić wpisowe oraz opłatę klasyfikacyjno-rankingową. Pieniądze należy wpłacać na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub gotówką w terminie do 14.10.2012 r. po tym terminie wpisowe wzrasta o 20 PLN.

2.         Wpisowe do rozgrywek wraz z opłatą klasyfikacyjno-rankingową PZSzach za skład podstawowy wynosi (200+5x20) = 300 PLN. Ponadto obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 PLN) za każdego zawodnika rezerwowego, który zagra przynajmniej jedną partię. Opłaty klasyfikacyjno-rankingowe za zawodników rezerwowych, należy wpłacać przed meczem, w którym zagra zawodnik rezerwowy.

IV Ligi:

1.         Każda drużyna zgłoszona do mistrzostw jest obowiązana opłacić wpisowe oraz opłatę klasyfikacyjno-rankingową. Należności należy wpłacać na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub gotówką w terminie do 14.10.2012 r. po tym terminie wpisowe wzrasta o 20 PLN.

2.         Wpisowe do rozgrywek wynosi 110 zł, druga drużyna płaci wpisowe o połowę mniejsze (55 zł), trzecia i kolejne 25% wpisowego (27,5 zł). 

3.         Obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 zł) za każdego zawodnika składu podstawowego, którą należy wpłacić na konto Dolnośląskiego Związku Szachowego lub wpłacić gotówką w kasie związku przed rozpoczęciem rozgrywek.
Ponadto obowiązuje opłata klasyfikacyjno-rankingowa PZSzach (20 zł) za każdego zawodnika rezerwowego, który zagra przynajmniej jedną partię.

Prezes DZSZACH

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław