Ligi dolnośląskie 2016/17

Zebranie kapitanów drużyn lig dolnośląskich odbędzie się podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w Żarowie (17-18.09.2016 r.).

Proponowane terminy rozgrywek:
2. października, 16. października, 30. października, 6.  listopada, 20. listopada, 27. listopada, 11. grudnia, 8.  stycznia, 22. stycznia, 5.  lutego, 5.  marca, 19. marca, 9. kwietnia.

Zgłoszenia do III i IV ligi oraz uwagi do regulaminu prosimy przesyłać do:

Dominika Kulasia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Łukasza Butkiewicza e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rafała Siwika: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Ligi dolnośląskie 2016/17

III DLS: Wrocławski Klub Szachowy Kopernik zwycięża ligę z kompletem punktów!

Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY : III LIGA

Wrocławski Klub Szachowy Kopernik wygrywa - bez straty punktu - III Dolnoślaską Ligę szachową! Uczniowski Klub Sportowy Giecek Radków na miejscu drugim, a najmłodszy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Śródmieście Wrocław na miejscu trzecim!

 

W ostatniej kolejce III LIGI seniorów drużyna Kopernika, która zapewniła sobie sukces w lidze już w ósmej rundzie, wygrała z Mewą Goliszów, która zajmując ostatnie miejsce zachowała do końca sportową postawę i stanęła do nierównego pojedynku. Zespół Kopernika prowadzony przez będącego na fali Piotra Gołucha pokazała absolutną dominację w lidze. Jednocześnie zespół ten wykazał, iż sukces sportowy w drużynowych szachach możliwy jest przy odpowiednim doborze zawodników, ich determinacji i sprawnej organizacji.

Więcej emocji w lidze było na niższych pozycjach tabeli.

Czytaj więcej: III DLS: Wrocławski Klub Szachowy Kopernik zwycięża ligę z kompletem punktów!

Gwiazdozbiór Kopernika ... nieosiągalny

Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY : III LIGA

WKS Kopernik kontynuuje passę zwycięstw  - tym razem wrocławianie przybyli, zagrali i zwyciężyli w Radkowie.  Czy uda się tej drużynie zgromadzić komplet punktów w lidze?
W Oławie niespodzianka: Parnas pokonał Hetmana i znów aż połowa drużyn Ligii ma w zasięgu drugie miejsce.

 

Załączniki:
Pobierz plik (DLS_Goniec_Wisznia.jpg)DLS_Goniec_Wisznia.jpg[ ]70 kB
Pobierz plik (DLS_Radkow_Kopernik_n.jpg)DLS_Radkow_Kopernik_n.jpg[ ]91 kB

Czytaj więcej: Gwiazdozbiór Kopernika... nieosiągalny

III DSL: czołówka krystalizuje się

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

6 runda ligi dolnośląskiej przyniosła rozstrzygnięcia, po których mamy już dwie drużyny, które wyraźnie odskoczyły od pozostałych zespołów. Za prowadzącym Kopernikiem podąża Hetman. Fabryczna-Polonia bez zdobyczy punktowych, gdyż została powstrzymana przez Wieżę w najciekawszym pojedynku rundy.

Załączniki:
Pobierz plik (IIIDSL_hetman.JPG)IIIDSL_hetman.JPG[ ]562 kB
Pobierz plik (IIIDSL_muks.JPG)IIIDSL_muks.JPG[ ]499 kB

Czytaj więcej: III DSL: czołówka krystalizuje się

III DSL: szachiści wkraczają do ... remizy strażackiej

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Piąta kolejka rozpoczęła się już w środę 6 stycznia kiedy LZS MEWA Goliszów  zremisowała z MUKS MDK Śródmieście Wrocław. Nie udał się powrót do Legnicy Panu Wiesławowi Janosze: grając na pierwszej desce wrocławskiej drużyny w remisowej końcówce … przekroczył czas.

W najciekawszym pojedynku rundy zmierzyli się nasi górale..

UKS GIECEK Radków (górale z Sudetów Wschodnich) zremisowali z UKS Debiut Przedwojów (górale z Sudetów Środkowych). Radkowianie znów pewnie punktowali na ostatnich deskach.
Wieża Pęgów, grając w remizie strażackiej, pewnie wygrała z Pogonią Oleśnica. Do pełni szczęścia – kompletu punktów – brakowało jedynie zwycięstwa Filipa Dowgirda.

Załączniki:
Pobierz plik (IIIDSL_Wieza_10012016.jpg)IIIDSL_Wieza_10012016.jpg[ ]45 kB

Czytaj więcej: III DSL: szachiści wkraczają do... remizy strażackiej

III DLS: Kopernik odskakuje od grupy pościgowej

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Kiedy w zaległym meczu trzeciej rundy Dolnośląskiej Ligii Szachowej GIECEK Radków rozgromił MUKS MDK Śródmieście wydawało się, iż jest murowanym kandydatem do czołowych miejsc w lidze. Ku zaskoczeniu w czwartej rundzie równie gładko przegrał z wrocławski Hetmanem.

Kluby MUKS-u i Hetmana rozegrały swoje mecze w jednym terminie i miejscu, a towarzyszyły im rozgrywki IV – ligowe. Obserwowaliśmy w ligowych zmaganiach ponad 60 zawodników. W takiej atmosferze Hetman pokonał zespół z Radkowa 5:0, a MUKS Śródmieście zwyciężył Gońca Żarów 3,5 – 1,5.

Załączniki:
Pobierz plik (DSL_Hetman.jpg)DSL_Hetman.jpg[ ]276 kB
Pobierz plik (DSL_Przedwojów.jpg)DSL_Przedwojów.jpg[ ]70 kB

Czytaj więcej: III DLS: Kopernik odskakuje od grupy pościgowej

III DLS: RUNDA TUŻ PO MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Trzecia runda Dolnośląskiej Ligii Szachowej rozgrywana jest na raty: mecz Radkowian ze Śródmieściem przełożony  na następny tydzień. Tym razem najciekawiej zapowiadał się pojedynek w Oławie: i rzeczywiście ambitna drużyna Parnasu pokonała lidera - Wieżę Pęgów!

Runda rozgrywana jest tuż po mistrzostwach regionu w szachach szybkich, w których widzieliśmy wielu ligowców. Czy zmiana tempa gry i trudy sobotniego championatu miały wpływ na ich dyspozycję ?

W najciekawszym meczu w Oławie zwyciężyli gospodarze pokonując dotychczasowego lidera. Maciej Wróbel i Maciej Stelmaszuk pokonali doświadczonych szachistów: Jerzego Kubienia (srebrny Mistrzostw Dolnego Śląska w Szachach Szybkich wśród seniorów starszych)  i Ryszarda Grossmanna, a wygrany punkt dostarczył Paweł Olszewski. Warto zaznaczyć, że duet Stelmaszuk – Olszewski niedawno reprezentował wrocławskiego Hetmana, który też wygrał pewnie w Wiszni bazując na mieszance ambicji i doświadczenia.

Załączniki:
Pobierz plik (DLS_Zarow_2015_II.JPG)DLS_Zarow_2015_II.JPG[ ]88 kB

Czytaj więcej: III DLS: RUNDA TUŻ PO MISTRZOSTWACH DOLNEGO ŚLĄSKA

III DLS: II runda rundą gospodarzy; ligowcy wkraczają do ... biblioteki

 Dolny Śląsk 2015-10-18/2016-04-17

SERWIS TURNIEJOWY   :    III LIGA 

Druga runda rozpoczęła się od rozegranego awansem  meczu drużyn, które na inaugurację odniosły zwycięstwa. Pojedynek  MDK Fabryczna Polonia Wrocław i UKS GIECEK Radków zakończył się remisem. Przez jeden dzień liderem Ligi była drużyna z Wrocławia.

Zmiana lidera nastąpiła po wysokim zwycięstwie Wieży Pęgów, która pokonała LZS MEWĘ Goliszów 4,5 : 0,5 U Pęgowian - nowego lidera - zobaczyliśmy dwie interesujące zmiany na pierwszych deskach. Komentarz Filipa Dowgirda (Wieża) poniżej.

Pozostałe wyniki:
WKS Kopernik - MGLKS Parnas Oława 3,5 : 1,5
MKS Pogoń Oleśnica - GLKS Goniec Żarów 3,5 : 1,5
MUKS MDK Śródmieście Wrocław - OKSiR Wisznia Mała 4 : 1
WKSz HETMAN - UKS Debiut Przedwojów 3,5 : 1,5

Zdjęcie: Mecz WKS Kopernik - MGLKS Parnas Oława (fot. MGLKSz Parnas Oława - sekcja szachowa, facebook.com)

Załączniki:
Pobierz plik (DSL_Kopernik_Parnas_2015.jpg)DSL_Kopernik_Parnas_2015.jpg[ ]216 kB
Pobierz plik (DSL_Olesnica_2015.jpg)DSL_Olesnica_2015.jpg[ ]76 kB

Czytaj więcej: III DLS: II runda rundą gospodarzy; ligowcy wkraczają do... biblioteki

Forum najnowsze posty

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław