DLS-partia IX rundy

W IX rundzie wyróżniamy partię Franciszka Serneckiego z Piotrem Goluchem. Obaj zawodnicy postawili w niej na atak i w bardzo ciekawej pozycji z obustronnymi roszadami wynik równie dobrze mógł być odwrotny. Analiza wspólna, grającego czarnymi Piotrka oraz moja 

 

Zakończenie DLS w Studio "Na Grobli"- uwaga zmiana!

Ostatnia runda III Ligi Seniorów odbędzie się 7 kwietnia. Tradycyjnie wszyscy zagramy w jednym miejscu. Z przyczyn od nas niezależnych rozegranie rundy w Pasażu Grunwaldzkim okazuje się niestety niemożliwe. W związku z tym spotkamy się w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego Studio "Na Grobli"ul. Na Grobli 30, 50-421 Wrocław. Poza nagrodami drużynowymi uchwalonymi na listopadowym zebraniu zarządu zostaną rozdane również wyróżnienia indywidualne. Zwycięzca każdej z szachownic otrzyma nagrodę w wysokości 100zł. Kryterium ustalania miejsc analogiczne jak w II lidze tzn: 

7.2. Zawodnik jest klasyfikowany na najniższej z szachownic na których wystąpił. Kolejność miejsc na szachownicach ustala się według następujących kryteriów:7.2.1. Liczba zdobytych punktów, 7.2.2. Wynik procentowy, 7.2.3. Wynik rankingowy FIDE (Rp), 7.2.4. Miejsce drużyny

Szczegółówych informacji o ostatniej rundzie udziela sędzie rozgrywek- Aleksander Sokólski 

DLS-partia VIII rundy

W VIII rundzie przedstawiam partię Michała Dzikowskiego z Robertem Kossobudzkim. O jej wyborze zdecydował poziom emocji, zwrotów akcji i niezwykle trudna i pouczająca końcówka. Obie strony nie ustrzegły się błędów, ale w tak skomplikowanych pozycjach robią je nawet arcymistrzowie :) 

 

DLS-partia VII rundy

Rzadko kiedy w tym miejscu pojawiają się partie zakończone remisem. Tym razem jednak Tomek Jankowiak i Filip Dowgird stworzyli naprawdę ciekawe widowisko stojące na wysokim poziomie. W niezwykle skomplikowanej pozycji obaj wystrzegli sie znaczacych bledow, stad pojedynek zakonczył się podziałem punktów. Warianty przedstawione w komentarzach az roja sie od poswiecen i gry na nierownym materiale :) 

 

 

DLS-partia VI rundy

W szóstej rundzie DLS najważniejszymi meczami dla układu górnej części tabeli były starcia Polonii Fabryczna z Pęgowem i Hetmana z Wisznią. W tym drugim pojedynku przy 4 remisach o zwycięstwie zadecydowała partia Filipa Zombirta z Maciejem Stelmaszukiem. Stała się więc naturalnym kandydatem do wyróżnienia, zwłaszcza że mający czarne bierki szachista Białego Króla rozegrał naprawdę świetne zawody. 

Ostatnia runda 3 Ligi Seniorów

Tradycyjnie i zgodnie z ustaleniami zebrania kapitanów ostatnią rundę Ligi Dolnośląskiej Seniorów rozegramy wszyscy w jednym miejscu. Odbędzie się ona 7 kwietnia. Do końca stycznia zapraszam kluby zainteresowane organizacją do kontaktu i zgłoszenia swoich kandydatur. Szczegółowych informacji udzielam osobiście: Łukasz Butkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 501153845.  

DLS- partia IV rundy

Życząc Wszystkim sympatykom 3 ligi i szachów na Dolnym Śląsku Wesołych Świąt przedstawiam partię IV rundy DLS. Tym razem wyróżniony zostaje pojedynek Waldemara Maciejewskiego z Eugeniuszem Murawskim. Nie pozbawiony błędów, ale bardzo ciekawy pojedynek w wariancie Najdorfa z obustronnymi roszadami. W końcowych fragmentach partii Pan Eugeniusz udowodnił, że para gońców w walce przeciwko wieży i skoczkowi zupełnie nie stoi na straconej pozycji i często jest wystarczającą rekompensatą za jakość :) 

 

 

Ciekawa partia z IV ligi

Jak zobaczymy, również w IV lidze rozgrywane są partie warte umieszczenia na stronie. Partię przeanalizowali grający czarnymi Mateusz Baran z trenerem IM Jakubem Żeberskim. Dziękuje za podesłanie i zachęcam do tego samego zawodników z 3 ligi :)

 

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie