3 liga- analiza tabeli

Żeby rozjaśnić trochę niezwykle skomplikowaną sytuację w tabeli , przygotowałem analizę szans poszczególnych drużyn w walce o awans i utrzymanie. Szczegóły w załączniku. Do zobaczenia jutro w Żarowie ! 

Załączniki:
Pobierz plik (Analiza_DLS_2018.doc)Analiza_DLS_2018.doc[ ]124 kB

DLS-partia IX rundy

9 kolejka została rozłożona na raty. Większość pojedynków już jednak za nami i z nich największe wrażenie zrobiła na mnie partia Bartosza Szylera. W pojedynku z Markiem Szmydem przeprowadził on ładną ofiarę figury w wariancie Drakona i mimo pewnych niedokładności i wypuszczenia na moment przewagi doprowadził swój atak do zwycięskiego końca. Partia w pouczający sposób ilustruje typowe idee w obronie sycylijskiej, bo również czarne przeprowadziły w niej standartową ofiarę jakości na c3. Jeżeli w pozostałych 2 meczach pojawi się jakaś partia na prawdę godna uwagi to zostanie przedstawiona wraz z partią 10 rundy. 

DLS-partia VIII rundy

Po zdecydowanym ataku Jakuba Zeberskiego w poprzedniej rundzie , tym razem wybieram partię bardziej strategiczną . Edward Helaszek choć nie ustrzegł się niedokładności, wykorzystał słabości czarnych pól przeciwnika . Pouczająca partia, pokazująca wykorzystanie słabej figury przeciwnika i niuanse rozgrywania pozycji goniec przeciwko skoczkowi.  Za pomoc w skomentowaniu dziękuje IM Piotrowi Sabukowi :) 

DLS-partia VII rundy

Hitem 7 kolejki był pojedynek dwóch mistrzów międzynarodowych, Franciszka Borkowskiego z Jakubem Żeberskim. I w partii rzeczywiście dużo się działo, choć białe pod naporem zdecydowanego ataku zawodnika Polonii nadspodziewanie szybko wpadły w przegraną pozycję. 

DLS-partia VI rundy

Tym razem przedstawiam bardzo ciekawy pojedynek Kacpra Greli z Robertem Kossobudzkim. Zakończył się zwycięstwem młodego zawodnika Miedzi ale obaj szachiści zasłużyli swoją grą na pochwałę :) 

 

 

DLS- partia V rundy

Tym razem na największe wyróżnienie zasłużył w mojej ocenie Wojciech Kowalczuk za swoją partię z Wojciechem Kmiecikiem. A korzystając z okazji życzę Wesołych Świąt dla całej społeczności szachowej na Dolnym Śląsku :) 

 

DLS- partia IV rundy (2)

 

DLS- partia IV rundy

Podobnie jak w rundzie drugiej wyróżniam dwie partie. Ja wybrałem pojedynek Filipa Dowgirda z Romanem Pyką , z propozycji wysłanych przez Was zamieszczam partię Wojciecha Kmiecika z Krzysztofem Kanickim. Dziękuję za wszystkie maile i zapraszam do dalszej współpracy :) 

 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie