Aktualności

Mecz Szachowy Kobiet Polska - Reszta Świata

MECZ

Dzisiaj rozpoczął się Arcymistrzowski Festiwal Szachów Kobiecych (Memoriał Krystyny Hołuj-Radzikowskiej).

Główna imprezą Festiwalu jest Mecz Szachowy Kobiet Polska – Reszta Świata rozgrywany w nowatorskiej formule - systemem Scheveningen na dystansie 5 rund szachów klasycznych, baskijskich i szybkich. Każda z drużyna składa się z 5 zawodniczek, z których każda zagra jedną partię z każdą zawodniczką drużyny przeciwnej. Zapraszamy do kibicowania.

Strona Festiwalu -> http://wgmradzikowska.pl/

Plebiscyt Słowa Sportowego - głosuj na Jolę!

Trwa coroczne głosowanie w plebiscycie „Słowa Sportowego” na najpopularniejszego sportowca i trenera na Dolnym Śląsku w 2018 roku.

Informacje o plebiscycie –> LINK

Zapraszamy do oddawania głosów na arcymistrzynię Jolantę Zawadzką - obecną Mistrzynię Polski Kobiet!

Na kandydatów głosować można zarówno za pomocą SMS-ów oraz kuponów zamieszczanych co poniedziałek w tygodniku „Słowo Sportowe”. Głosowanie za pomocą kuponów potrwa do 19 stycznia , a SMS-y można wysyłać do 20 stycznia!
Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone podczas corocznego Balu Sportowca, który odbędzie się 25 stycznia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Jak zagłosować na Jolę Zawadzką? Wystarczy wysłać SMS o treści: GALA.53 na numer 7178. Koszt jednego SMS-a wynosi 1 zł plus VAT, czyli 1,23 zł,
Warto dodać, że w jednym SMS-ie wpisujemy tylko jednego kandydata. Każda osoba może wysyłać nieograniczoną liczbę wiadomości,
Prosimy o głosy dla Joli.

W 2016 roku (srebro na Olimpiadzie) Jola zajęła 2. miejsce w Plebiscycie Słowa Sportowego!

Wiktoria Śmietańska 4 na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 8

W Santiago de Compostela w Hiszpani zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 8, 10 i 12. W Mistrzostwach, w grupie dziewcząt do lat 8, wystartowała zawodniczka Polonii Wrocław, aktualna trzykrotna Mistrzyni Polski do lat 8 (w szachach klasycznych, szybkich i błyskawicznych) Wiktoria Śmietańska. Wiktoria, która przez praktycznie cały turniej znajdowała się na medalowym miejscu, po porażce w ostatniej rundzie, ukończyła Mistrzostwa na nielubianej przez sportowców na 4 pozycji. Mimo to gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy kolejnych udanych startów na arenie krajowej i międzynarodowej.

 Serwis Turniejowy MŚJ dziewczynki do lat 8

Ruszył nabór wniosków do Programu „KLUB” 2019!

40 mln zł do wzięcia...

Do 15 marca 2019 roku kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę 40 mln zł. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 r.

https://msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7944,Ruszyl-nabor-wnioskow-do-Rzadowego-Programu-KLUB-edycja-2019.html?fbclid=IwAR2ro3ujQ-L4MPDQau_1st4VSaJbbRFYgcpq1pUw0MY_YXG802PE5JqkZQg

18 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8

Jak co roku reprezentacja Dolnego Śląska wyjechała na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8 w Sebnitz. W tym roku reprezentowało nas sześciu zawodników: Amelia Górska, Dominika Doskocz, Nikodem Bieroński, Gabriel Karaszewski, Grzegorz Komendecki i Łukasz Uhryn oraz zespół trenerów w składzie Łukasz Kłykow i Jacek Komendecki oraz rodzice.

 DDSebnitz2018

Najwyższe miejsce wśród naszych zajął Łukasz Uhryn (MUKS MDK Śr. Wrocław) plasując się na dzielonym 2-6 miejscu, 9m zajął Nikodem Bieroński z Oławy, 13 był Gabriel Karaszewski a 16m. zajął Grzegorz Komendecki, obaj z KSz Miedź Legnica.

Natomaist najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się zawodniczka KS AZS Wratislavia Dominika Doskocz zwyciężając wśród dziewczynek. 4m wśród dziewczynek zajęła Amelia Górska z Oławy. Ogromne gratulacje!!!

Wyniki dziewczynek : https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8/tabelle-weiblich.html

Pełne wyniki: https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8.html

IV Liga Seniorów 2018/2019

Prosimy o zgłaszanie się klubów, drużyn chetnych do gry w IV Dolnośląskiej Lidze Seniorów. Termin zgłoszeń do 7 października 2018.

Zgłoszenia przyjmuje Rafał Siwik (liga wałbrzyska) lub Łukasz Butkiewicz (pozostałe). Regulamin analogiczny jak w sezonie 2017/2018,

I , II Liga Seniorów

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu września odbędą się rozgrywki lig seniorskich na szczeblu centralnym. W 1 lidze (organizator PZSzach) nie mamy w tym roku swojego reprezentanta, ale na listach startowych znajdziemy paru zawodników związanych z szachami na Dolnym Śląsku. Ponadto dyrektorem i zarazem sędzią głównym turnieju jest Rafał Siwik. Serwis turniejowy: http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_4696/.

Większe pole do kibicowania znajdziemy w 2 lidze (organizator Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy), gdzie wystąpią: Votum SA Polonia Wrocław, Miedź II Legnica, UKS EL-TUR SP3 Bogatynia oraz Goniec Żarów. Znajomo brzmiące nazwiska znajdziemy również w innych klubach, a sędzią głównym jest z kolei Aleksander Sokólski.

Życzymy powodzenia wszystkim naszym klubom, zawodnikom oraz arbitrom! 

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław