Mistrzostwa w szachach szybkich październik 21 2

Aktualności

Ruszył nabór wniosków do Programu „KLUB” 2019!

40 mln zł do wzięcia...

Do 15 marca 2019 roku kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu KLUB – edycja 2019. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel kwotę 40 mln zł. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi nie później niż do 15 maja 2019 r.

https://msit.gov.pl/pl/aktualnosci/7944,Ruszyl-nabor-wnioskow-do-Rzadowego-Programu-KLUB-edycja-2019.html?fbclid=IwAR2ro3ujQ-L4MPDQau_1st4VSaJbbRFYgcpq1pUw0MY_YXG802PE5JqkZQg

18 Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8

Jak co roku reprezentacja Dolnego Śląska wyjechała na Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8 w Sebnitz. W tym roku reprezentowało nas sześciu zawodników: Amelia Górska, Dominika Doskocz, Nikodem Bieroński, Gabriel Karaszewski, Grzegorz Komendecki i Łukasz Uhryn oraz zespół trenerów w składzie Łukasz Kłykow i Jacek Komendecki oraz rodzice.

 DDSebnitz2018

Najwyższe miejsce wśród naszych zajął Łukasz Uhryn (MUKS MDK Śr. Wrocław) plasując się na dzielonym 2-6 miejscu, 9m zajął Nikodem Bieroński z Oławy, 13 był Gabriel Karaszewski a 16m. zajął Grzegorz Komendecki, obaj z KSz Miedź Legnica.

Natomaist najlepiej z dziewcząt zaprezentowała się zawodniczka KS AZS Wratislavia Dominika Doskocz zwyciężając wśród dziewczynek. 4m wśród dziewczynek zajęła Amelia Górska z Oławy. Ogromne gratulacje!!!

Wyniki dziewczynek : https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8/tabelle-weiblich.html

Pełne wyniki: https://www.jugendschachbund-sachsen.de/iem-u8.html

IV Liga Seniorów 2018/2019

Prosimy o zgłaszanie się klubów, drużyn chetnych do gry w IV Dolnośląskiej Lidze Seniorów. Termin zgłoszeń do 7 października 2018.

Zgłoszenia przyjmuje Rafał Siwik (liga wałbrzyska) lub Łukasz Butkiewicz (pozostałe). Regulamin analogiczny jak w sezonie 2017/2018,

I , II Liga Seniorów

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu września odbędą się rozgrywki lig seniorskich na szczeblu centralnym. W 1 lidze (organizator PZSzach) nie mamy w tym roku swojego reprezentanta, ale na listach startowych znajdziemy paru zawodników związanych z szachami na Dolnym Śląsku. Ponadto dyrektorem i zarazem sędzią głównym turnieju jest Rafał Siwik. Serwis turniejowy: http://chessarbiter.com/turnieje/2018/tdr_4696/.

Większe pole do kibicowania znajdziemy w 2 lidze (organizator Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy), gdzie wystąpią: Votum SA Polonia Wrocław, Miedź II Legnica, UKS EL-TUR SP3 Bogatynia oraz Goniec Żarów. Znajomo brzmiące nazwiska znajdziemy również w innych klubach, a sędzią głównym jest z kolei Aleksander Sokólski.

Życzymy powodzenia wszystkim naszym klubom, zawodnikom oraz arbitrom! 

Zakończył się 54 Festiwal Szachowy im. A. Rubinsteina

DSC 1165 xW Openie A (89 zawodników) najlepszym okazał się: IM Artur Frolov UKR, przed Alexejem Cherepovem BLR i IM Piotrem Sabukiem DŚL/Legnica. Wśród kobiet najlepszą okazała się Daria Vanduyfhuys Belgia/Polska/Wrocław, przed Zuzanną Szeląg z Gniezna i Magdaleną Harazińską – Warszawa/Wrocław.

Turniej seniorów (Open B, 53 zawodników) zakończył się zwycięstwem Andrzeja Kawuli z Tarnowa, przed IM Petrem Marusenko z Ukrainy i Julianem Gralką z Bydgoszczy. Najlepszą kobietą była Dominika Tust-Kopeć z Polanicy.

Open C (184 zawodników) wygrał Dominik Zianowicz z Suwałk przed Maciejem Podgórskim z Warszawy i Piotrem Majochą z Radkowa. Najlepszymi kobietami były: Jagoda Wójcik przed Joanną Jurkiewicz i Zuzanna Borkowska.
Open D (96 zawodników do lat 14) – wygrana Ewy Barwińskiej z Kalisza
Open E (105 zawodników do lat 10) – wygrana Jakuba Liśkiewicza z Gdańska
Open F (26 zawodników, bez kategorii) – wygrana Jakuba Nowaka z Rawy Mazowieckiej

Rozgrywki odbywały się w Teatrze Zdrojowym i sali konferencyjnej Hotelu Polanica Resort&Spa.

Pełne wyniki dostępne są na stronie Festiwalu: http://rubinstein.dzszach.pl/?p=238 a galeria na naszym profilu na Facebooku

54 Festiwal Szachowy w Polanicy-Zdrój

W sobotę 18 sierpnia rozpoczął się kolejny Festiwal Szachowy im. A. Rubinsteina w Polanicy-Zdrój. Na arenach szachowych stanęło do walki ponad 550 zawodników w 6 grupach turniejowych. Rano w szachowych zmaganiach uczestniczą dzieci i zawodnicy z rankingiem do 2000. Od godziny 15 grają seniorzy oraz zawodnicy w głównym openie. Rozgrywki odbywają sie w Tetrze Zdrojowym i Hotelu Polanica Resort&Spa.

Strona Festiwalu -> http://rubinstein.dzszach.pl (http://rubinstein.polanica.pl)

Wrocław OPEN i Mistrzowie Wrocławia

W sobotę zakończył się Wrocław OPEN, w ramach którego prowadzona byłą klasyfikacja Mistrzostw Wrocławia.

Tutuły Mistrza i Mistrzyni Wrocławia zdobyli odpowiednio: Maciej ŚWICZARZ z KSz Polonii Wrocław i Daria VANDUYFHUYS z AZS Wratislavia. GRATULUJEMY pierwszych od kilku lat wrocławskich tutułów.

Serwis turniejowy – OPEN A

Serwis turniejowy – OPEN B

Strona zawodów – chessinwroclaw.pl

Forum najnowsze posty

Facebook

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław